„Komorowski – prezydent naszej wolności” – nowe hasło kampanii prezydenta

fot.Marcin Obara/EPA

fot.Marcin Obara/EPA

„Komorowski – prezydent naszej wolności” – to nowe hasło kampanii ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego zaprezentowane podczas czwartkowej konwencji wyborczej w Łodzi. Komorowski zapewnił, że zrozumiał „komunikat z pierwszej tury wyborów”.

Komorowski mówił w Łodzi, że pierwsza tura wyborów prezydenckich to „ważny sygnał od wyborców”. „Ja ten komunikat głęboko przeżyłem, przemyślałem i zrozumiałem” – powiedział. „Ten komunikat jest prosty – mówi tyle, że w Polsce, gdzie wiele udało się osiągnąć, jednak jest wiele osób, które nie czują się w pełni uczestnikami wielkiej, dobrej zmiany” – dodał prezydent.

Według niego, komunikat z pierwszej tury wyborów oznacza „też, że w Polsce jest wiele osób, które oczekują szybszych, głębszych zmian na lepsze, że w Polsce jest wiele osób, które chcą w większym stopniu uczestniczyć we współdecydowaniu o losach Polski, o polskich sprawach”.

Dlatego też – podkreślił – będzie referendum, w którym całe społeczeństwo, cały naród będzie mógł się wypowiedzieć w kilku ważnych sprawach, które dawno powinny zostać rozwiązane.

„W referendum, które będzie miało miejsce na początku września, będzie prośba o odpowiedź udzieloną przez obywateli w trzech istotnych kwestiach: po pierwsze czy chcą zmiany w ordynacji wyborczej tak, aby w większym stopniu obywatele, a nie partie polityczne decydowały o tym, kto może albo nie może zostać posłem. Po drugie – będą mogli Polacy powiedzieć w sposób jednoznaczny, czy są za utrzymaniem obecnego stanu finansowania partii politycznych z budżetu państwa, czy chcą zmiany” – mówił Komorowski.

Trzecią kwestią – przypomniał – ma być odpowiedź na pytanie „o fundament relacji, zaufania wzajemnego między obywatelami i państwem, jakim jest zawsze uczciwy, solidny system podatkowy”.

Prezydent podkreślił też, że 24 maja obywatele będą wybierać „między prezydentem, który boi się wolności a prezydentem, który chce być strażnikiem polskiej wolności”.

Dotychczasowe hasło kampanii Komorowskiego brzmiało „Wybierz zgodę i bezpieczeństwo”. Pierwsza turę wyborów wygrał kandydat PiS Andrzej Duda, na którego głosowało 34,76 proc. wyborców. Komorowski otrzymał 33,77 proc. głosów. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*