Komisja spraw wewnętrznych przeciw odwołaniu szefa MSW

Komisja spraw wewnętrznych przeciw odwołaniu szefa MSW

Sejmowa komisja spraw wewnętrznych negatywnie zaopiniowała we wtorek wniosek Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie Bartłomieja Sienkiewicza z funkcji ministra spraw wewnętrznych.

Premier Donald Tusk (z prawej) i minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz (z lewej) fot.Radek Pietruszka/EPA

Premier Donald Tusk (z prawej) i minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz (z lewej) fot.Radek Pietruszka/EPA

Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSW poparło 15 posłów komisji, 19 było przeciw, nikt się nie wstrzymał się od głosu.

W związku z tym posłowie głosowali nad wnioskiem przewodniczącego komisji Marka Wójcika (PO) o wyrażenie negatywnej opinii wobec wniosku PiS – poparło go 20 posłów, przeciw było 15, nikt się nie wstrzymał.

Sejm rozpatrzy w środę dwa wnioski PiS – o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska i w sprawie odwołania Sienkiewicza. Są one pokłosiem opublikowania przez „Wprost” nagrań rozmów m.in. Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką; szefa MSZ Radosława Sikorskiego z b. ministrem finansów Jackiem Rostowskim oraz b. ministra transportu Sławomira Nowaka z b. wiceszefem resortu finansów Andrzejem Parafianowiczem. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*