Kaczyński po spotkaniu z prezydentem: droga do porozumienia jest otwarta

Kaczyński po spotkaniu z prezydentem: droga do porozumienia jest otwarta

Droga do porozumienia jest otwarta, nie wydaje się, żeby była specjalnie trudna do przebycia – powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński odnosząc się do swojego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczącym ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.

„Sądzę, że po prostu prędzej czy później – mam nadzieję, że szybko – dojdziemy do porozumienia” – ocenił prezes PiS pytany w TVP Info o swoje spotkanie z prezydentem i złożone przez niego propozycje dotyczące nowych projektów ustaw o SN i KRS.

„Droga do porozumienia jest otwarta i nie wydaje się, żeby była to droga jakaś szczególnie trudna do przebycia” – podkreślił Kaczyński. Dopytywany, na jakim etapie jest to porozumienie – czy już na finiszu odparł: „jeszcze nie finiszujemy”.

„Finiszować będziemy, kiedy będziemy to uchwalać, natomiast jestem pełen optymizmu” – zaznaczył prezes PiS w rozmowie z TVP Info wyemitowanej w piątek wieczorem.

Piątkowe spotkanie prezydenta z liderem PiS, które odbyło się w Belwederze trwało ok. 1,5 godziny. Było to już drugie spotkanie Dudy i Kaczyńskiego dotyczące reformy sądownictwa, pierwsze odbyło się na początku września. W poniedziałek Andrzej Duda ma przedstawić swoje projekty ustaw o SN i KRS.

Według rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego piątkowe spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim odbyło się w cztery oczy. Jak dodał prezes PiS przedstawił na piśmie postulaty dotyczące ustaw o SN i KRS.

24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy. Projekty mają być przedstawione 25 września. (PAP)

Na zdj.: Jarosław Kaczyński fot. Paweł Supernak/EPA

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*