Jest zawiadomienie ws. faktur Kijowskiego

Mateusz Kijowski fot.Jacek Turczyk/EPA

Mateusz Kijowski fot.Jacek Turczyk/EPA

Do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie wpłynęło zawiadomienie ws. podejrzenia oszustwa na szkodę KOD – podało Radio Zet. Miało do niego dojść przy zbiórkach publicznych. Chodzi o faktury, które wystawiała dla KOD firma Mateusza Kijowskiego. Prokuraturę zawiadomiła osoba prywatna.

Według dziennika „Rzeczpospolita” i portalu Onet, pieniądze ze zbiórek publicznych na Komitet Obrony Demokracji trafiały do firmy lidera KOD Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Chodzi o faktury na łączną kwotę 91 tys. 143,5 zł. Kijowski mówił, że pieniądze, które trafiły na konto spółki MKM-Studio, nie pochodzą „z puszek”, to były darowizny.

Kijowski zapowiedział, że przedstawi informacje i dokumenty wyjaśniające okoliczności sprawy finansowania. Przeprosił za przyczynienie się do kryzysowej sytuacji w KOD. Chce też przyspieszenia zjazdu KOD na 18 lutego.

Fakturami Kijowskiego powinna się zająć prokuratura – oceniła w poniedziałek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. „Mateusz Kijowski kłamał jeszcze kilka dni temu. Na pytanie, z czego się utrzymuje, odpowiadał, że wspiera go rodzina. Tymczasem faktury pokazują zupełnie co innego” – dodała.(PAP)

Categories: Polska

Comments

 1. Normals
  Normals 11 stycznia, 2017, 18:11

  „Wynagrodzenie członków zarządu PKN Orlen osiągnęło w zeszłym roku w sumie 13,5 mln zł, a członków rady nadzorczej 1,5 mln zł. Rok wcześniej wynagrodzenie zarządu płockiego koncernu wyniosło łącznie 11,7 mln zł, a rady nadzorczej 1,3 mln zł. Teraz dojdzie do kolejnej zmiany a prezes firmy może dostać miesięcznie małą fortunę.

  Wynagrodzenie stałe prezesa PKN Orlen może wynosić od 27 do 33-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw – to propozycja Nationale – Nederlanden OFE poddana pod obrady akcjonariuszy płockiego koncernu. Co to oznacza? Tyle, że prezes koncernu Wojciech Jasiński może zarobić w miesiąc nawet 143 tys. zł. ”
  Kim jest pan Wojciech Jasinski?To kumpel Jaroslawa Kaczynskiego ,posel PIS i byly kierownik Wydzialu Spraw Wewnetrznych PZPR.Tak PIS walczy z komuna ,kolesiostwem i nepotyzmem .Afera z Kijowskim pompowana przez prawice to przy pieniadzach dla komucha Jasinskiego pocket change.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*