Janina Ochojska: Jurek, nie możesz rezygnować z zarządzania swoim dziełem

Janina Ochojska: Jurek, nie możesz rezygnować z zarządzania swoim dziełem

Jurek, nie możesz rezygnować z zarządzania swoim dziełem – napisała w poniedziałek na Twitterze szefowa PAH Janina Ochojska, odnosząc się do rezygnacji Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP po śmierci prezydenta Gdańska, zaatakowanego przez nożownika podczas finału WOŚP.

„Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP” – powiedział Jerzy Owsiak w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej. Zapowiedział też, że fundacja będzie nadal działała.

Prezydent Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Trudno winić organizatorów, to się zdarzyło na przepięknej, pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polaków imprezie” – powiedział w poniedziałek Owsiak, odnosząc się do ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

„JUREK, @fundacjawosp nie możesz rezygnować z zarządzania swoim Dziełem. Naszym, wspólnym Polaków, Dziełem. Tragedia śmierci Prezydenta Gdańska @AdamowiczPawel nie ma nic wspólnego z finałem, świętem dobra. Jurek, jesteś nam potrzebny!!!” – zaapelowała Ochojska.(PAP)

Na zdjęciu: Jerzy Owsiak

fot.Pawel Supernak/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*