Jaki o sprawcach napadu w Rimini: „powinni wisieć”

Patryk Jaki fot.Adrian Grycuk/Wikipedia

Sprawcy napadu na Polaków w Rimini „powinni wisieć” – uważa wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. W jego ocenie „kara śmierci dla takich osób w rozważaniu teoretycznym jest proporcjonalna”.

26-letnia Polka i jej partner zostali napadnięci na plaży w Rimini przez czterech mężczyzn pochodzących prawdopodobnie z północnej Afryki. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność. Oboje zostali też ograbieni.

Wiceminister sprawiedliwości był pytany na antenie Polskiego Radia 24 o swój wpis na portalu społecznościowym, w którym stwierdził: „Za Rimini dla tych bydlaków powinna być kara śmierci”. „Choć dla tego konkretnego przypadku przywróciłbym również tortury. Zawsze byłem i jestem zwolennikiem kary śmierci. I nawet nie próbujcie mnie atakować poprawnością polityczną. Mam to gdzieś i zdania nie zmienię” – napisał Jaki.

„Ostry wpis, ale dla tego typu zbrodni trudno w ogóle znaleźć instrumenty i narzędzia, które można byłoby nazwać sprawiedliwą karą, ponieważ badając to, jaka kara powinna zostać wymierzona sprawcy, bada się zawsze jego premedytację. W tym wypadku, kiedy gwałci się kobietę na oczach męża przez wiele godzin, tutaj skala tej premedytacji jest tak wysoka i skala tego bestialstwa jest tak wysoka, że czasem człowiek, który myśli racjonalnie zastanawia się, czy kara śmierci to po prostu nie jest za mało dla tego typu bydlaków” – podkreślił w poniedziałek wiceminister.

Dodał, że jest zwolennikiem kary śmierci. „Oni powinni wisieć” – mówił o sprawcach napadu na Polaków w Rimini. Pytany, czy wcześniej powinni być torturowani, odparł: „W ogóle jestem przeciwnikiem tortur, ten wpis dotyczył tylko i wyłącznie takiej, powiedziałbym, dyskusji teoretycznej na temat tego, jaka kara powinna być proporcjonalna do tego typu czynu”.

„Ona miała charakter trochę emocjonalny, ale ja też jestem człowiekiem” – dodał. „Jak człowiek jest w stanie się zastanowić, że tylu Polaków w tej chwili przebywa również za granicą, spokojnie może sobie usiąść na plaży i może ich spotkać nagle coś takiego i to tylko przez głupotę liderów Unii Europejskiej, którzy nasprowadzali tu tych różnych imigrantów ekonomicznych, to człowiek naprawdę potrafi się zdenerwować” – powiedział Jaki.

„Rzeczywiście zareagowałem trochę emocjonalnie, bo próbowałem się wczuć w sytuację ofiar tej okropnej zbrodni. Jestem przeciwnikiem tortur, ale nie zmieniam zdania: uważam, że kara śmierci dla takich osób w rozważaniu teoretycznym jest proporcjonalna” – zaznaczył. (PAP)

Categories: Polska
Tags: jaki, napad, Polacy, Rimini

Comments

 1. Wujek Rysiek
  Wujek Rysiek 28 sierpnia, 2017, 11:17

  Slowa Jakiego o torturach to po prostu skandal. Najlepiej wrocmy sie do Kodeksu Hammurabiego. Oko za oko zab za zab. Wstyd za takie pustoglowie wybrane przez suwerena.

  Reply this comment
  • Anonim
   Anonim 28 sierpnia, 2017, 17:55

   Nie masz racji…
   Co bys zrobil jak by to byla twoja corka

   Reply this comment
   • Wujek Rysiek
    Wujek Rysiek 29 sierpnia, 2017, 10:30

    Jakos nie slyszalem Jakiego gdy w Lodzi przez 10 dni zamknieto i gwalcono dziewczyne calkiem niedawno. Tez torturowac? Oczywiscie ze nie to ziomale.

    Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 28 sierpnia, 2017, 13:02

  Zrobic to samo tym prymitywnym co oni zrobili

  Reply this comment
 3. Normals
  Normals 28 sierpnia, 2017, 14:26

  Z jednej strony rozumiem emocje Jakiego i tez sie we mnie krew gotuje kiedy slysze o takich rzeczach ale z drugiej strony – czy takie slowa wypada mowic wiceministrowi rzadu, politykowi i dyplomacie? Nawciskac kazdemu to i ja potrafie ale czy na tym polega sztuka dyplomacji, chociaz z drugiej strony patrzac na nowe elity u wladzy to czego innego mozna sie spodziewac…

  Reply this comment
  • Maciej
   Maciej 28 sierpnia, 2017, 15:56

   Dyplomata z niego zaden, po prostu kolejny polityk. Rozumiem emocje zwiazane z tym okropnym wydarzeniem ktore nie jestem w stanie nawet sobie wyobrazic ale wypowiedz Jakiego pokazuje jak duzo jeszcze sie musi nauczyc. Na chwile obecna zupelnie nie nadaje sie na stanowisko ktore piastuje.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*