IPN na festiwalu Przystanek Woodstock

IPN na festiwalu Przystanek Woodstock

Instytut Pamięci Narodowej weźmie udział w Przystanku Woodstock. To pierwszy raz w 20-letniej historii imprezy, kiedy IPN zagości na Przystanku – poinformowała w czwartek rzeczniczka szczecińskiego oddziału Instytutu Agnieszka Gorczyca.

Przystanek Woodstock w 2013 roku fot.Lech Muszyński/EPA

Przystanek Woodstock w 2013 roku fot.Lech Muszyński/EPA

Przedstawiciele oddziału zawitają w Kostrzynie nad Odrą 1 sierpnia. Będą spotykać się tego dnia z uczestnikami festiwalu w ramach Akademii Sztuk Przepięknych w namiocie „Kino Świat”, dla których wygłoszą kilka wykładów historycznych.

„Szczególne miejsce zostanie poświęcone tragicznej historii powstania warszawskiego. Zaplanowano projekcje filmów na ten temat oraz dyskusje po nich” – dodała Gorczyca.

Mają się odbyć projekcje filmów, m.in.:”Kanał”, „Eroica” i „Godzina W”.

Przystankowicze będą mieć też okazję zagrać w gry edukacyjne przygotowane przez IPN. Dla wszystkich chętnych będzie czynne stanowisko rękodzielnicze, gdzie będzie można samodzielnie wykonać ulotkę powstańczą metodą sitodruku oraz znak „Polski Walczącej” na koszulce.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja WOŚP, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

W tym roku, od 31 lipca do 2 sierpnia, obędzie się jubileuszowa 20. edycja festiwalu. Na jego czterech scenach zaprezentuje się blisko 70 wykonawców z Polski i wielu innych krajów.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*