Inauguracyjny lot z Warszawy do LA

Inauguracyjny lot z Warszawy do LA

Polskie Linie Lotnicze LOT chcą rozwijać kolejne dalekodystansowe połączenia – poinformował prezes PLL LOT Rafał Milczarski. W poniedziałek przewoźnik uruchamia najdłuższy rejs – na trasie Warszawa-Los Angeles.

Milczarski tuż przed inauguracyjnym lotem polskiego przewoźnika powiedział dziennikarzom, że rejs z Warszawy do Miasta Aniołów to „najdłuższy lot” w siatce połączeń spółki. „Ale mamy nadzieję, że nie na długo, ponieważ naszą aspiracją i ambicją jest rozwój kolejnych tego typu połączeń” – stwierdził.

Rejsy z Lotniska Chopina do Los Angeles obsługiwane są Boeingami 787 Dreamliner, które na pokład mogą zabrać 252 pasażerów. Połączenie to jest czwartą trasą LOT-u do Ameryki Północnej, po Chicago, Nowym Jorku i Toronto. W kwietniu ruszyć ma też połączenie do Newark, a w lipcu – z Krakowa do Chicago.

PLL LOT to jedyna linia lotnicza w Europie Środkowej, która będzie oferować bezpośrednie loty do Kalifornii. Rejsy będą realizowane w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. LOT ze stołecznego Lotniska Chopina do Los Angeles International Airport potrwa blisko 13 godzin, a rejs powrotny – 11,5 h.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji). (PAP)

fot.Jacek Turczyk/EPA

Categories: Polska

Comments

  1. Jadwiga
    Jadwiga 3 kwietnia, 2017, 17:31

    A kiedy loty Warszawa-Las Vegas-Warszawa?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*