Giertych: Tusk pozywa Jakiego za wpis po meczu Niemcy-Meksyk

Giertych: Tusk pozywa Jakiego za wpis po meczu Niemcy-Meksyk

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk kieruje do sądu pozew przeciwko kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu w związku z wpisem po meczu Niemcy-Meksyk – poinformował w poniedziałek mec. Roman Giertych.

„Pan Przewodniczący Donald Tusk kieruje do sądu wniosek (na chwilę obecną w trybie ugodowym) przeciwko Patrykowi Jakiemu o zapłatę 30 tys. zł. na WOŚP za naruszenie swoich dóbr osobistych w związku z publikacją skandalicznej przeróbki zdjęcia PDT z pogrzebu śp. S. Karpiniuka” – napisał Giertych po południu na Twitterze.

W niedzielę, po przegranym przez Niemcy meczu piłkarskim z Meksykiem na Mistrzostwach Świata w Rosji, na profilu Jakiego – wiceministra sprawiedliwości i kandydata na prezydenta stolicy – na Facebooku udostępniono zdjęcie płaczących: Donalda Tuska i lidera PO Grzegorza Schetyny z podpisem: „Nasi przegrali z Meksykiem”.

Dziennikarz Patryk Słowik zwrócił uwagę, że zdjęcie zostało wykonane na pogrzebie Sebastiana Karpiniuka, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. „.@PatrykJaki wykorzystuje zdjęcie z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka do heheszek. Podłość przekraczająca wszelkie granice. A jak niewiedza – powinno się to skończyć solidnymi przeprosinami i zapłatą na zbożny cel” – napisał na Twitterze w niedzielę wieczorem.

Jaki usunął wpis ze swojego profilu i wyjaśnił, że był on podpisany „Red.”, co – zgodnie z opisem jego strony – oznacza, że post został napisany nie przez niego, lecz „przez redakcję, ludzi, którzy pomagają obsługiwać konto”. „Podpisane Red. – moj FB jak w opisie zawsze z takim podpisem – nie autoryzuje. Kazałem usunąć” – odpisał na Twitterze dziennikarzowi.

Dodał, że osoba, która jest odpowiedzialna za opublikowanie zdjęcia, tłumaczyła mu, że nie znała jego pochodzenia.

Wiceminister zapowiedział również, że w ramach przeprosin wyśle sprzęt na stadion piłkarski im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.(PAP)

fot.JULIEN WARNAND/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Polska

Comments

 1. niklot
  niklot 18 czerwca, 2018, 15:49

  Jaki to chłystek, niedorozwój- co go ciągać po sądach?

  Reply this comment
 2. niklot
  niklot 18 czerwca, 2018, 15:51

  Patryk Jaki to gówniarz – nadaje się na sołtysa i tyle. I to nie jest złośliwość. Magister politologii wystrugany na wiceministra przez innego nieuka… Ziobrę.

  Reply this comment
 3. niklot
  niklot 18 czerwca, 2018, 23:50

  Myślę, że w polskiej gazecie, to polskie sprawy powinny być poruszane.

  Reply this comment
 4. Normals
  Normals 19 czerwca, 2018, 17:57

  I bardzo dobrze, chamom spod symbolu dojnej zmiany wydaje sie ze im wszystko wolno. Oni mysla ze moga obrazac w niewybredny sposob, ponizac i pomawiac bez zadnych konsekwencji. Niedawno konsul honorowy pani Binienda , ktora z honorem ma tyle wspolnego co dom z domem publicznym wrzucila do sieci zdjecie Tuska w mundurze SS, tak wlasnie dziala dojna zmiana.Prymitywni prostacy, ktorym wydaje sie ze sa bezkarni i moga obrazac wszystko i wszyskich dlatego bardzo dobrze ze wreszcie holota zajmie sie sad, moze to bedzie sygnal dla chamow jak Tarczynski czy Ziemkiewicz i im podobnym…..

  Reply this comment
 5. Yaroon
  Yaroon 20 czerwca, 2018, 01:26

  Bez przesady Tusk to pieniacz a zwłaszcza jego adwokat Roman Giertych (założyciel Młodzieży Wszechpolskiej, a swoje artykuły publikował w „Rycerzu Niepokalanej”, „Wszechpolaku”. Należał do Ligi Polskich Rodzin.) To Roman Giertych pozywa Jakiego za to, że Tusk maił niby powiedzieć: „Nasi przegrali!” (mem) po meczu Niemcy -Meksyk. Po prostu Giertychowi -z nieróbstwa w dupie się przewraca, chce znowu zaistnieć.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*