Do Kancelarii Prezydenta wpłynęła kopia listu ambasador USA

Do Kancelarii Prezydenta wpłynęła kopia listu ambasador USA

Kopia listu ambasador USA Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego, przeznaczona do wiadomości prezydenta Andrzeja Dudy, wpłynęła do Kancelarii Prezydenta – powiedział PAP we wtorek prezydencki rzecznik Błażej Spychalski.

„Potwierdzam, że kopia listu skierowanego do premiera Mateusza Morawieckiego – do wiadomości prezydenta Andrzeja Dudy – wpłynęła do Kancelarii Prezydenta” – powiedział PAP rzecznik prezydenta. Dodał, że nie chce komentować treści pisma.

Wcześniej o tym, że Spychalski potwierdził otrzymanie przez Kancelarię Prezydenta RP kopii listu Mosbacher, napisała Wirtualna Polska.

W poniedziałek tygodnik „Do Rzeczy”, poinformował, że ambasador USA w Polsce przesłała na ręce premiera Morawieckiego list komentujący śledztwo ws. środowisk neonazistowskich w Polsce oraz materiału telewizji TVN na ten temat.

Jak informuje „Do Rzeczy”, ambasador Mosbacher miała napisać w liście, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować – wypowiadanych publicznie przez polskich polityków – krytycznych słów pod adresem dziennikarzy stacji TVN, którzy zrealizowali materiał o funkcjonowaniu domniemanego nazistowskiego środowiska w Polsce.

Mosbacher – według autora publikacji – miała napisać, że za niedopuszczalny uważa fakt, iż osoby publiczne podważają wiarygodność stacji TVN. W jej ocenie wyrażane przez polityków publicznie wątpliwości – co do rzetelności materiału – mają być atakami na „niezależnych dziennikarzy”.

Jak dowiedział się tygodnik „Do Rzeczy”, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odwołał spotkanie z ambasador Mosbacher. Do rozmów miało dojść z inicjatywy ambasador. Według źródeł „Do Rzeczy”, powodem odwołania spotkania była wypowiedź Mosbacher dotycząca ostrej reakcji amerykańskiego Kongresu w przypadku ewentualnego łamania wolności słowa w Polsce.

Przedstawiciele biura prasowego resortu nauki potwierdzili we wtorek PAP, że spotkanie wicepremiera Gowina z ambasador USA w Polsce zostało odwołane. Nie komentowali okoliczności i powodów odwołania tego spotkania. (PAP)

Na zdjęciu: Ambasador Georgette Mosbacher
fot.Jacek Turczyk/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Polska

Comments

 1. Yaroon
  Yaroon 29 listopada, 2018, 02:38

  Zrobiła zamieszania amerykańska Żydówka pani Ambasador. Zresztą nie przyjechała do Polski na kolejna operację plastyczną, tylko po to żeby „zmiękczać Polaków”, tzn mówić o nich źle: reżym, faszyzm, ksenofobia, nie tolerancyjni. A gdy odpowiednio zmiękczy naród polski, wówczas uruchomi się geszeft holokaustu, czyli dawajcie Polacy nam forsę za pozostawione mienie.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 29 listopada, 2018, 17:54

   Paprykarz pieprzysz jak potluczony i do tego śmierdzi od ciebie na kilometr antysemityzmem. Ambasador USA broni wolności mediów i amerykańskiego TVN-u więc skończ dopasowywać tu swoje antysemickie teorie spiskowe bo ci pejsy urosną…….

   Reply this comment
 2. Yankes
  Yankes 30 listopada, 2018, 00:26

  TVN – jest tak obiektywny, wolny i Amerykanski….. jak ty prawde- najprawdziwsza wszem i wobec gloszacy….

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 30 listopada, 2018, 15:49

   Yankes, dla ciebie i tobie podobnych idiotów jest przekaz dnia w tvp info. Tam szukaj prawdy skoro według ciebie tvn kłamie.

   Reply this comment
   • Yaroon
    Yaroon 1 grudnia, 2018, 05:12

    Yankes ten Normals to debil i on się cieszy, że z nami może dyskutować, nawet obrażać. Przecież Normals to śmieciarz, łajza, pośmiewisko na ulicy i w pracy albo w przytułku.

    Reply this comment
 3. Yaroon
  Yaroon 30 listopada, 2018, 03:27

  Dlaczego USA nie broni mediów w Turcji, Arabii Saudyjskiej, Chinach ? Po drugie, określenie kogoś: Żydem, Rosjaninem, Niemcem, Francuzem, Polakiem nie jest obraźliwe, więc gdzie ten antysemityzm ? A po trzecie Normals jesteś cham, taka menda, która musi czepiać się i kogoś obrażać. To jest wyładowanie frustracji za nieudane życie. Nie czytaj moich komentarzy i nie odpowiadaj na nie.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 30 listopada, 2018, 16:01

   Paprykarz, nie wycofuj się na raka teraz ze swoich antysemickich wypowiedzi o geszefcie holokaustu bo koń jaki jest każdy widzi a to nie twoja pierwsza antysemicka wypowiedź na tym forum. Co do obrony mediów w Chinach czy Turcji, to po pierwsze nie jestem Chińczykiem ani Turkiem i mnie interesuje Polska a po drugie nie da się bronić czegoś co nie istnieje. O różnym zakresie wpływów dyplomatycznych USA w różnych państwach nie będę ci tłumaczył i tak tego nie zrozumiesz i pewnie zażądasz żeby USA walczyło o wolność mediów w twojej kochanej Rosji….. I jeszcze raz przypominam to nie jest Głos Szczecina i nikt nie chce czytać opini ograniczonego frustrata z za oceanu…..

   Reply this comment
 4. Yaroon
  Yaroon 1 grudnia, 2018, 04:55

  Normals nie denerwuje cię co my piszemy, tylko fakt, że zarówno ja, jak i Yankes przerastamy cię intelektualnie, po prostu nie ten poziom…ty pastuchu. I to cię najbardziej wnerwia….pardon…w twoim wypadku, /ty tłuku/ po prostu wkurwia.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 1 grudnia, 2018, 18:30

   Paprykarz rusolfilu mówisz że nikt cię nie chwali to sam siebie pochwalisz? Tak też można podnosić własne ego, ja takich metod nie uznaję ale skoro masz zaburzona samoocenę to niech ci będzie obszczymurze……

   Reply this comment
 5. Yaroon
  Yaroon 2 grudnia, 2018, 08:03

  Normals ty jesteś typowym kike bum, tłuściochem z czarnym umysłem.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*