Delegacja Gwardii Narodowej USA w Dowództwie Generalnym

Delegacja Gwardii Narodowej USA w Dowództwie Generalnym

Wymiana doświadczeń dot. reagowania kryzysowego i współpraca w przygotowaniu kolejnej edycji ćwiczenia Renegade/Kaper były tematem rozmów delegacji Gwardii Narodowej stanu Illinois z oficerami Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych – poinformowało w czwartek Dowództwo.

Jak podało w komunikacie Dowództwo, w trakcie trzydniowej wizyty rozmawiano przede wszystkim o polskich i amerykańskich procedurach cywilno–wojskowych w przeciwdziałaniu zagrożeniom terrorystycznym z powietrza i z morza. Amerykańska delegacja pod kierownictwem majora Jamesa Fishera zapoznała się w warszawskim Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwie Komponentu Powietrznego (COP-DKP) z rolą i zadaniami COP-DKP, m.in. dotyczącymi przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym związanym z możliwością ataku przy użyciu statku powietrznego.

Dowództwo Operacyjne przygotowuje kolejną edycję ćwiczenia w przeciwdziałaniu zagrożeniom terrorystycznym z powietrza i morza „Renegade/Kaper”. Ćwiczenia z tego cyklu odbywają się dwa razy do roku. Po raz pierwszy ćwiczenie będzie miało charakter wielonarodowy.

Przed kilkunastoma dniami przedstawiciele Gwardii Narodowej z Illinois, której żołnierze współdziałali z Polakami w Afganistanie, przebywali w Warszawie na seminarium dot. wsparcia weteranów i rodzin żołnierzy uczestniczących w zagranicznych misjach.(PAP)

fot.Jawad Jalali/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*