CBŚ zlikwidowało kanał przerzutowy narkotyku z Kenii

CBŚ zlikwidowało kanał przerzutowy narkotyku z Kenii

10 kg czuwaliczki jadalnej, specyfiku o działaniu zbliżonym do marihuany, przechwycili policjanci z CBŚ. Narkotyk przemycany był do Polski w paczce z Kenii; zatrzymano dwie osoby – Polaka i Somalijczyka. Policja podejrzewa, że był to jeden z kanałów przerzutowych tego specyfiku.

„Sprawa jest rozwojowa. Podejrzewamy, że był to kanał przerzutowy tego narkotyku z Afryki do Polski. Ustalamy teraz sieć odbiorców i sprawdzamy czy substancja przemycana była do innych krajów UE” – powiedział PAP rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

Specyfik ukryty był w paczce z Kenii, zaadresowanej na osobę mieszkającą w Zielonej Górze. „45-letni obywatel Somalii został zatrzymany gdy odbierał przesyłkę. Zatrzymaliśmy też zamieszanego w proceder 34-letniego Polaka” – dodał Sokołowski.

Policjanci podejrzewają, że obaj mężczyźni są członkami zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z Afryki. „Prawdopodobnie nie była to pierwsza przesyłka tego typu. Przemycany przez nich narkotyk ma działanie podobne do marihuany; jest zakazany w Polsce” – zaznaczył Sokołowski.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi CBŚ i Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. Obaj mężczyźni zostali aresztowani.

Jak powiedział PAP Sokołowski, z Afryki przemycane są do Polski najczęściej narkotyki pochodzenia naturalnego.(PAP)

fot.Daniel Karmann/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska
Tags: CBS, Kenia, narkotyki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*