Brudziński: protestujcie spokojnie i do woli

Brudziński: protestujcie spokojnie i do woli

Szanowni protestujący pod Sejmem, protestujcie spokojnie i do woli. U władzy jest PiS, nikt nie będzie do was strzelał jak do górników za czasów Platformy Obywatelskiej – napisał na Twitterze wiceprezes PiS Joachim Brudziński.

Przed Sejmem trwa demonstracja środowisk opozycyjnych, w tym m.in. PO, Nowoczesnej, KOD, Partii Razem – przeciwko planowanym przez PiS zmianom w sądownictwie.

„Szanowni protestujący pod #Sejm, protestujcie spokojnie i do woli. U władzy jest #PIS nikt nie będzie do was strzelał jak do górników za #PO” – napisał na Twitterze Joachim Brudziński.

Brudziński odniósł się również do przemówień obecnego na demonstracji b. opozycjonisty Władysława Frasyniuka, a także przewodniczącego KOD Krzysztof Łozińskiego oraz przewodniczącego Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza.

„Muszę przyznać, że po Łozińskim i Balcerowiczu Frasyniuk (chociaż zachrypnięty) to przynajmniej z +biglem+ dyrdymały plecie o dyktaturze” – napisał Brudziński. „Władysław Frasyniuk przynajmniej uczciwie przyznał, że kiepsko dziś z… demonstracją” – dodał.

Lider KOD przekonywał na manifestacji, że jest ostatni moment, „w którym można zatrzymać dyktaturę”. „Do Jarosława Kaczyńskiego, którego mam nieprzyjemność znać od ok. 40 lat, chciałem powiedzieć: nie jesteś Janukowyczem, nie masz dokąd uciec” – powiedział Łoziński.

„My, obywatele, reprezentujemy państwo prawa, to my tu jesteśmy zgodnie z obowiązującą konstytucją, to my bronimy państwa prawa, my obywatele, my stoimy po stronie prawa” – stwierdził Frasyniuk. Zaapelował też do sędziów SN, by „stanęli twardo w obronie konstytucji”. W ocenie Frasyniuka prezes PiS, Jarosław Kaczyński to „dyktator i człowiek, który napluł na swojego brata, Solidarność, Lecha Wałęsa i polskie społeczeństwo”. (PAP)

Na zdj.: protest przed Sejmem, fot. EPA/JACEK TURCZYK

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*