Andrzej Duda zrzekł się członkostwa w PiS

fot.Jacek Turczyk/EPA

fot.Jacek Turczyk/EPA

Prezydent-elekt Andrzej Duda na wtorkowym posiedzeniu klubu PiS zrzekł się członkostwa w partii i podziękował za wiele lat współpracy. Szef PiS Jarosław Kaczyński gratulował mu wyniku i sposobu, w jaki prowadził kampanię – dowiedziała się PAP od posłów PiS.

Według informacji uzyskanych przez PAP od posłów PiS, Kaczyński podziękował Dudzie podkreślając, że wykonał on ogromną pracę i że ma ogromny talent. Szef PiS wyraził też podziw dla wytrzymałości Dudy pokazanej szczególnie podczas 24-godzinnego objazdu kraju Dudabusem, który miał miejsce w ostatniej dobie kampanii wyborczej.

Obaj – według rozmówców PAP – podziękowali sztabowi wyborczemu z kampanii prezydenckiej i jego szefowej Beacie Szydło.

W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich Andrzeja Duda uzyskał 51,55 proc. głosów; jego kontrkandydat, urzędujący prezydent Bronisław Komorowski – 48,45 proc. Uroczystość wręczenia Andrzejowi Dudzie aktu wyboru na prezydenta odbędzie się w piątek 29 maja. Urząd prezydenta obejmie on 6 sierpnia. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Comments

 1. Telewizja Radom
  Telewizja Radom 27 maja, 2015, 06:47

  WSZYSCY SZUKAJĄ PAŁACU DLA PREZYDENTA.
  Ostatnio zauważyłem bardzo interesujące zachowanie mediów mainstremaowych. o ile przed drugą turą wszystkie uważały Andrzeja Dudę za głupka, to teraz na wyścigi szukają dla niego miejsca gdzie jako prezydent elekt mógłby przyjmować zagranicznych gości. Skąd ta nagła volta? Raptem z wroga którym był w piątek, w poniedziałek zmienił się w przyjaciela? czyżby towarzystwo czuło zmianę i chciało się przemalować? Czyżby widok utraty kasy i przywilejów zajrzał moim kolegom i koleżankom po fachu w oczy?

  Tak a propost przyjaźni i zagranicznych gości. Towarzysz Poroszenko zwany prezydentem Ukrainy będąc w Polsce spotka się tylko z Komorowskim Prezydenta elekta w ramach przyjaźni olał. Ciekawe czemu?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*