Amerykańska delegacja na obchody 70. rocznicy powstania w getcie

Ambasador USA w Polsce Stephen D. Mull będzie stał na czele amerykańskiej delegacji podczas głównych obchodów 70. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim w piątek – poinformował w oświadczeniu Biały Dom.

fot. PAP-Paweł Supernak/ Główne obchody 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim odbędą się 19 kwietnia

fot. PAP-Paweł Supernak/ Główne obchody 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim odbędą się 19 kwietnia

W komunikacie wyjaśniono, że w skład delegacji wejdą też: przedstawiciel Departamentu Stanu USA Douglas A. Davidson, Lesley L. Weiss z komisji ds. amerykańskiego dziedzictwa za granicą, członek rady Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie Joseph D. Gutman oraz ocalała z getta Estelle W. Laughlin.

Główne uroczystości odbędą się 19 kwietnia pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Obok prezydenta Bronisława Komorowskiego, członków władz państwowych i samorządowych oraz organizacji żydowskich wezmą w nich udział także przedstawiciele miast partnerskich stolicy, m.in. Berlina, Kijowa, Paryża, Rzymu i Wiednia. Uroczystości zostaną zainaugurowane dźwiękiem syren alarmowych i kościelnych dzwonów.

Obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim potrwają do 16 maja, symbolicznej daty zakończenia zrywu, kiedy została zburzona Wielka Synagoga na Tłomackiem.

(PAP)

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*