Abp Głódź zmaga się z ciężką chorobą

Abp Głódź zmaga się z ciężką chorobą

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź poinformował w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej archidiecezji gdańskiej, że zmaga się z ciężką chorobą. Arcybiskup przebywa w szpitalu, gdzie przeszedł operację.

„Przyjąłem nieoczekiwany krzyż choroby i cierpienia, godząc się z wolą bożą. Przyjmuję ją, jaka będzie. Proszę o modlitwę – szczególnie tych, którzy doświadczają tego, co ja” – napisał abp Sławoj Leszek Głódź.

„Jeżeli jest taka wola boża, chciałbym wam jeszcze służyć, drodzy księża i wierni, a moje cierpienie ofiaruję w intencji całej archidiecezji gdańskiej” – napisał w oświadczeniu metropolita.

Sekretarz kancelarii arcybiskupa ks. kanonik Bartłomiej Stark poinformował PAP, że metropolita przeszedł ciężką operację. Powołując się na życzenie abp. Głódzia, nie podał jednak szczegółów choroby oraz samego zabiegu. „Jak na tak ciężką operację, metropolita czuje się dobrze” – dodał ks. Stark.

Wikariusz generalny archidiecezji gdańskiej ks. infułat Stanisław Bogdanowicz poinformował PAP, że metropolita przebywa w jednym z warszawskich szpitali.

Abp Sławoj Leszek Głódź jest metropolitą gdańskim od kwietnia 2008 r., kiedy to papież Benedykt XVI mianował go na to stanowisko. Arcybiskup jest doktorem prawa kanonicznego i generałem dywizji.

Sławoj Leszek Głódź urodził się 13 sierpnia 1945 r. w Bobrówce w archidiecezji białostockiej. W latach 1991-2004 sprawował urząd biskupa polowego Wojska Polskiego. Po tym, jak w 2004 r. został arcybiskupem, objął funkcję biskupa diecezji warszawsko-praskiej, którą sprawował do momentu przeniesienia do Gdańska.(PAP)

Na zdjęciu:

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź fot.Barbara Ostrowska/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*