Szczerski: rozmowa prezydenta Dudy i Donalda Tuska była nieformalna

Szczerski: rozmowa prezydenta Dudy i Donalda Tuska była nieformalna

Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy i przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska we wtorek w siedzibie ONZ miała charakter nieformalny i prywatny – powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Duda i Tusk uczestniczyli we wtorek w nowojorskiej siedzibie ONZ w spotkaniu pod przewodnictwem sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa poświęconym przyjęciu deklaracji „Action for Peacekeeping”. Kamery i fotoreporterzy uchwycili, jak w oczekiwaniu na swoją kolej do wygłoszenia wystąpienia prezydent Duda i przewodniczący Tusk rozmawiają.

Szef gabinetu prezydenta był później pytany przez polskich dziennikarzy, czy wie, czego dotyczyła rozmowa polityków. Szczerski powiedział, że „rzeczywiście rozmowa się odbyła, co uchwyciły też kamery, niemniej była to rozmowa prywatna”.

„Gdybym powiedział, o czym ona była, stałaby się ona rozmowa publiczną; gdyby to była rozmowa publiczna, pewnie jej przebieg i charakter byłby tez inny, ale z racji tego, że była rozmową prywatną i nieoficjalną, to też to, co państwo zarejestrowaliście jako obrazki, jest własnością obu panów i dopóki nikt nie upoważni nas do tego, żeby tę treść przekazywać, to utrzymajmy charakter nieformalny, prywatny tej rozmowy” – zaznaczył prezydencki minister.

Z Nowego Jorku Marzena Kozłowska (PAP)

Na zdjęciu: Krzysztof Szczerski
fot.Stephanie Lecocq/Epa/REX/Shutterstock

Categories: Polska

Comments

 1. Yaroon
  Yaroon 26 września, 2018, 14:44

  Az żal tego Adriana jak siebie nie ceni, jak zabiega żeby wejść na salony, nawet do takiego buca jakim jest Trump

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 26 września, 2018, 14:50

  Szczerski bredzi, kręci … na szefa gabinetu dla Adriana nadaje się.

  Reply this comment
 3. Yaroon
  Yaroon 4 października, 2018, 15:48

  Samochód z obstawy prezydenta, potrącił na pasach małego chłopca przechodzącego przez ulicę. Nawet prezydent wysiadł i obejrzał wypadek. Gnojki nie potrafią jeździć. Jaki prezydent-taka ochrona. Zresztą kogo tu chronić. Adriana? Chyba przed prezesem jak się wkurzy.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*