Szczerski: w przyszły wtorek wizyta prezydenta Turcji w Warszawie

Krzysztof Szczerski
EPA/STEPHANIE LECOCQ

W przyszły wtorek, 17 października, prezydent Turcji Recep Erdogan będzie przebywał z jednodniową oficjalną wizytą w Warszawie; podczas wizyty spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą – poinformował w poniedziałek PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w komunikacie, że prezydent Turcji spotka się w Warszawie z premier Beatą Szydło.

Ostatnia rozmowa Andrzeja Dudy z Recepem Erdoganem miała miejsce pod koniec kwietnia. Jak poinformował wówczas PAP Krzysztof Szczerski rozmowa telefoniczna odbyła się z inicjatywy tureckiego prezydenta i dotyczyła przebiegu i rezultatu referendum konstytucyjnego w Turcji oraz dalszych kroków związanych z reformą ustrojową państwa.

Z kolei premier Beata Szydło spotkała się z Erdoganem w połowie maja w Chinach na marginesie Forum Pasa i Szlaku. Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział wówczas, że podczas spotkania omówiono sprawy z agendy europejskiej, zwłaszcza polityki migracyjnej UE oraz kwestię zwiększenia obrotów handlowych pomiędzy Polską a Turcją. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*