17 maja telewizyjna debata Komorowski-Duda m.in. nt. gospodarki i bezpieczeństwa

Gmach TVP fot.VanNouten/Wikipedia

Gmach TVP fot.VanNouten/Wikipedia

Bezpieczeństwo i sprawy zagraniczne, ustrój państwa, gospodarka i sprawy wewnętrzne – to zakres tematyczny debaty Bronisław Komorowski-Andrzej Duda, która odbędzie się 17 maja wieczorem na antenach: TVP i Polsatu. Kandydaci będą też wzajemnie zadawać sobie pytania.

Sztaby Komorowskiego i Dudy porozumiały się w środę wieczorem w sprawie organizacji debaty. „Po długich negocjacjach wczoraj, w siedzibie Telewizji Publicznej doszło do porozumienia między sztabami co do formatu i sposobu przeprowadzenia debaty prezydenckiej” – powiedział Tyszkiewicz w czwartek dziennikarzom.

Debata rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 20.10 i potrwa 80 minut. „Będzie się składała z czterech części – trzy części będą prowadzone przez dziennikarzy, będą polegały na zadawaniu kandydatom pytań i będą dotyczyły: bezpieczeństwa i spraw zagranicznych, ustroju państwa oraz kwestii gospodarczych i wewnętrznych. W czwartej części kandydaci będą wzajemnie sobie zadawali pytania. Finałem debaty będą ich osobiste wystąpienia do widzów debaty, do wyborców” – powiedział Tyszkiewicz.

Polityk podkreślił, że jest zadowolony z formuły debaty. „Ona jest dynamiczna, zróżnicowana i pozwoli przede wszystkim widzom zapoznać się w sposób naprawdę solidny z poglądami, opiniami i programami kandydatów” – uważa szef sztabu Komorowskiego.

W środę wieczorem TVP poinformowała w komunikacie, że debatę poprowadzi dwoje dziennikarzy: Dorota Gawryluk (Polsat) i Krzysztof Ziemiec (TVP). Gospodarzem debaty jest TVP, a Polsat – współgospodarzem. Debata emitowana będzie na antenach: TVP1, TVP Polonia, Telewizji Polsat, Polsat News.

Własną debatę 21 maja organizuje TVN24; poprowadzi ją troje dziennikarzy tej stacji: Justyna Pochanke, Monika Olejnik i Bogdan Rymanowski.

Według szefowej sztabu Dudy, Beaty Szydło (PiS), TVP i Polsat zwracały się do TVN w sprawie organizacji jednej, wspólnej debaty dla trzech stacji. „Usłyszałam, że te dwie telewizje zwróciły się do TVN-u, żeby robić ją razem, ale TVN się nie zgodził” – powiedziała Szydło PAP.

Z propozycjami debat do sztabów Dudy i Komorowskiego zwracały się też inne media, m.in. TV Trwam i TV Republika. Szydło jest zdania, że również na temat tych zaproszeń trzeba rozmawiać. „Są na przykład zaproszenia, oprócz zaproszenia TVN, stacji radiowych i innych telewizji. Jest ich bardzo dużo. Wczoraj powiedziałam panu Tyszkiewiczowi, że trzeba zastanowić się nad zrobieniem wspólnej debaty. Ale to wymaga naszego porozumienia. Pan Tyszkiewicz powiedział, że nie będzie rozmawiał o żadnej innej debacie” – stwierdziła Szydło. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*