Zmarła Wanda Majcher

Zmarła Wanda Majcher

Po długiej walce z nowotworem piersi zmarła Wanda Majcher. Polonijna aktywistka znana z pracy w mediach, działalności w licznych organizacjach oraz zaangażowania w lokalną politykę odeszła we wtorek wieczorem 8 października. Wanda Majcher miała 51 lat.

Wanda Majcher zmarła we wtorek 8 października w wieku 51 lat. fot. Dziennik Związkowy

Wanda Majcher zmarła we wtorek 8 października w wieku 51 lat. fot. Dziennik Związkowy

Wanda Majcher urodziła się w 7 lipca 1962 roku w Łodzi. Była absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiowała także na Akademii Pedagogicznej. Do USA przyleciała w 1992 roku. Pracowała m.in. jako producentka w polonijnej stacji telewizyjnej Polvision oraz Fundacji Kopernikowskiej, gdzie w latach 2004-2008 pełniła funkcję dyrektor wykonawczej. Wanda aktywnie angażowała się w także działalność wielu organizacji i fundacji działających w Illinois. W 2010 roku postanowiła spróbować sił w polityce, ubiegając się o nominację na stanowisko senator stanowej z 10. okręgu wyborczego. Nie udało jej się jednak zebrać wystarczającej liczby głosów.

Raka piersi zdiagnozowano u niej w 1998 roku. Przez 15 lat walczyła z wciąż powracającą chorobą, angażując się jednocześnie w działalność organizacji pomagających w walce z nowotworem piersi.

Wanda Majcher pozostawiła syna, Macieja.

in

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*