Zmarł T. Ron Jasinski-Herbert

T. Ron Jasinski-Herbert fot.Facebook

T. Ron Jasinski-Herbert fot.Facebook

W poniedziałek w Chicago zmarł  T. Ron Jasinski-Herbert, redaktor naczelny portalu Polonia Today, wieloletni członek Związku Narodowego Polskiego, Kongresu Polonii Amerykańskiej i wielu innych polonijnych organizacji.

Urodzony w rodzinie polskich imigrantów T. Ron Jasinski-Herbert od dziecka interesował się dziennikarstwem i mediami. Absolwent prawa rozwodowego na DePaul University szybko zdał sobie sprawę, że sala sądowa nie jest dla niego i na dobre oddał się dziennikarskiej pasji.

Swoje umiejętności chętnie wykorzystywał działając w polonijnych organizacjach. Jego nazwisko pojawiało się w materiałach prasowych m.in. Związku Narodowego Polskiego, którego był aktywnym członkiem i w którym przez 10 lat, do 2005 roku, zajmował się PR-em.  Jasinski-Herbert był również dyrektorem krajowym Kongresu Polonii Amerykańskiej, prezesem Polish Arts Club of Chicago, gospodarzem muzycznego programu radiowego i aktywnym członkiem wielu innych organizacji.

W chwili zamykania tego numeru nie były jeszcze znane szczegóły uroczystości pogrzebowych w intencji T. Rona Jasinskiego-Herberta.

(Inf.wł.)

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*