Zmarł polonijny dziennikarz Leszek Pieśniakiewicz

Leszek Pieśniakiewicz fot.Facebook

Leszek Pieśniakiewicz fot.Facebook

W sobotę 9 maja, w Chicago, w wieku 59 lat  zmarł nagle polonijny dziennikarz Leszek Pieśniakiewicz. Był świetnym dziennikarzem sportowym i komentatorem politycznym, publikował w prasie polonijnej, współpracował z rozgłośniami radiowymi, był redaktorem naczelnym internetowej gazety „Meritum”.

Leszek Pieśniakiewicz pochodził z Krakowa, do Chicago przyjechał w 1988 roku. Był synem znanego fotoreportera „Dziennika Polskiego” Jerzego Pieśniakiewicza, po ojcu odziedziczył talent i zamiłowanie do fotografii prasowej. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął jako kilkunastoletni chłopak, pracując jako goniec i fotoreporter. W Polsce pracował m.in. w  sportowym dzienniku „Tempo”.

W Chicago Leszek Pieśniakiewicz dziennikarską karierę kontynuował początkowo w tygodniku „Sport Review”, a następnie w „Dzienniku Chicagowskim”, gdzie prowadził dodatek „Przegląd Sportowy”. W latach 90. pracował przez kilkanaście miesięcy w „Dzienniku Związkowym” jako redaktor  „Dziennika Sportowego”. Wśród pasjonatów sportu dużą popularnością cieszyła się założona przez Pieśniakiewicza gazeta „Goool”. Współpracował także z polonijnymi rozgłośniami radiowymi i telewizją Polvision. Od kilku lat był redaktorem naczelnym internetowej gazety „Meritum”. W tym roku obchodziłby 45-lecie pracy zawodowej.

(gd)

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*