Zmarł Józef Bafia

Zmarł Józef Bafia

W wieku 64 lat, po długiej walce z chorobą nowotworową, zmarł Józef Bafia – radiowiec, działacz, promotor kultury, miłośnik gór i wszystkiego co z nimi związane.

Józef Bafia znany był Polonii m.in. z fal radia 1490 AM, na antenie którego przez 23 lata współprowadził program „Na góralską nutę” oraz licznych inicjatyw społecznych i kulturalnych, w które się angażował. Był m.in. działaczem Związku Podhalan w Ameryce Północnej i prezesem koła nr 42 Białka Tatrzańska. Od lat wspólnie z Janiną Duda i Andrzejem Gędłkiem organizował cieszący się wielką popularnością konkurs koszyczka wielkanocnego. Był także wielkim miłośnikiem gór, znawcą i promotorem podhalańskiej kultury i tradycji.

Józef Bafia zmarł 21 grudnia pod długiej walce z chorobą nowotworową. Miał 64 lata.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek 26 grudnia, w godzinach od 15.00 do 21.00 w Damar Kaminski Funeral Home przy 7861 South 88th Ave. w Justice. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę 27 grudnia o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Patrycji w Hickory Hills przy 9050 South 86th Ave. Józef Bafia spocznie na cmentarzu Zmartwychwstania Pańskiego u zbiegu ulic Archer Ave. i Roberts Rd. w Justice.

(inf. wł.)

Na zdjęciu: Józef Bafia fot.Andrzej Baraniak

Categories: Polonia

Comments

  1. Stanislaw
    Stanislaw 23 grudnia, 2014, 18:30

    Dobry czlowiek byl. Duzo robil dla innych. Niech odpoczywa w pokoju. Jutro bedzie u Wielkiego Gazdy na oplatku.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*