Zginął Polak. Potrzebna pomoc!

Tomasz Radke z żoną Moniką fot.arch. rodzinne

Tomasz Radke z żoną Moniką fot.arch. rodzinne

Policja poszukuje sprawcy wypadku, w którym śmierć poniósł polski imigrant 35-letni Tomasz Radke. Do tragedii doszło 20 lutego około godz. 23.15 w okolicy 7800 W. Lawrence Avenue w Norridge k. Chicago. Społeczność polonijna organizuje pomoc dla wdowy Moniki Radke i ich dwojga dzieci.

Fatalnej nocy polski imigrant przechodził przez jezdnię na przejściu dla pieszych, gdy potrącił go samochód. Wiadomo jedynie, że auto było ciemnego koloru. Kierowca nie zatrzymał się i zbiegł z miejsca wypadku.

Nagła śmierć Tomasza Radke zaszokowała jego bliskich, którym trudno pogodzić się ze stratą. − Zginął w chwili, gdy wszystko w jego życiu było na dobrej drodze; założył własną firmę i zamierzał kupić dom − mówi nam Karol Malinowski, długoletni przyjaciel nieżyjącego i kolega po fachu, parkieciarz.

Radke poniósł śmierć po wyjściu z domu naszego rozmówcy, gdzie spędził wieczór w gronie przyjaciół.

Jak nam powiedział Malinowski polonijni parkieciarze sfinalizują zamówienia, których Radke nie zdążył wykonać. Dodatkowo Malinowski uczestniczy w organizowaniu pomocy finansowej dla rodziny nieżyjącego przyjaciela. − Za każdą pomoc z dobrego serca będziemy wdzięczni, nie tylko za finansową − podkreśla.

Okolice 7800 W. Lawrence, gdzie śmiertelnie potrącono Polaka fot.Google Map

Okolice 7800 W. Lawrence, gdzie śmiertelnie potrącono Polaka fot.Google Map

Do czwartku, 25 lutego wciąż nieznany był sprawca wypadku. Jak poinformował naszą gazetę szef policji Norridge David Disselhorst, detektywi badają wszystkie poszlaki w sprawie śmierci Tomasza Radke. W ramach śledztwa analizowane są m.in. nagrania z kamer przemysłowych, które zarejestrowały samochód, który potrącił Polaka.

Na podstawie nagranych obrazów nie ustalono jeszcze ani marki pojazdu, ani numeru tablic rejestracyjnych, ani kierowcy. Nagrania będą poddane specjalistycznej obróbce, dzięki której policja ma nadzieję uzyskać więcej informacji dotyczących samochodu.

Poszukiwany samochód. Nagranie z kamery przemysłowej fot.Policja w Norridge

Poszukiwany samochód. Nagranie z kamery przemysłowej
fot.Policja w Norridge

Osoby, które mogłyby udzielić jakichkolwiek informacji w tej sprawie powinny kontaktować się z policją Norridge telefonując pod numer: (708) 453 4770 i prosząc o detektywa Briana Loughrana.

Komendant Disselhorst oświadczył, że osoby nieznające języka angielskiego mogą poprosić o kontakt z funkcjonariuszem mówiącym po polsku. Zapewnił, że policja w Norridge dokłada wszelkich starań, by zidentyfikować sprawcę potrącenia i pociągnąć go do opowiedzialności za śmierć Tomasza Radke.

Społeczność polonija dla rodziny nieżyjącego gromadzi środki finansowe na witrynie GoFundMe. Osoby, które chciałyby wesprzeć żonę i dzieci powinny odwiedzić stronę:

www.gofundme.com/waqwfpxg?rcid=c2866078db5211e5940bbc764e049a64

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*