Zbudujemy nowy plac

DziennikZwiazkowyMonikaBaranski5

Na trzecim dorocznym Balu Białego Tulipana bawiło się dwustu sympatyków i przyjaciół Fundacji Dom Dziecka. Dochód z balu sfinansuje budowę kolejnego placu zabaw, tym razem dla dzieci mieszkających w Placówce Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce.

W sobotę, 30 stycznia w sali Avalon Banquets w Elk Grove Village spotkali się wszyscy, którzy swoją obecnością i hojnością postanowili wesprzeć Fundację Dom Dziecka. Wśród ponad 200 gości na Balu Białego Tulipana bawili się Mariola i Andrzej Gołotowie, autorka i ilustratorka książek dla dzieci Anna Mycek–Wodecki, przedstawiciele polonijnego biznesu, artyści i dziennikarze.

Bal poprowadził Sergiusz Zgrzębski z telewizji Polvision, a do tańca porwał wszystkich didżejski duet: DJ KW i Danny G. Goście pląsali w rytm największych przebojów z lat 80., choć nie zabrakło twista oraz nieśmiertelnych polskich szlagierów, jak choćby „Parostatku” Krzysztofa Krawczyka. W części artystycznej Sabina Barnak brawurowo zaśpiewała „Mamo” Violetty Villas oraz „What a Wonderful World” Louisa Armstronga. Kulminacyjnym punktem wieczoru była licytacja rękawicy bokserskiej Andrzeja Gołoty, która, z autografem mistrza została sprzedana za 1400 dolarów. W loterii fantowej goście mieli szansę na wygranie cennych nagród, m.in. dwóch rowerów górskich i telewizora. W trakcie balu odbyła się  cicha aukcja, z której dochód w całości przeznaczony został na budowę placu zabaw przy domu dziecka w Ostrołęce.

– Za fundusze zabrane podczas dwóch poprzednich edycji balu, nasza organizacja wybudowała do tej pory dwa place zabaw – powiedziała nam założycielka i prezes Fundacji Dom Dziecka Aneta Szulakiewicz. – Chcemy, aby dzieci z domów dziecka miały jak najlepsze wspomnienia z dzieciństwa, a zabawa jest prawem i potrzebą każdego dziecka. Stąd pomysł na budowanie placów zabaw. Te dzieci potrzebują naszej pomocy, naszej akceptacji i wsparcia – dodała prezes.

Fundacja Dom Dziecka powstała ponad cztery lata temu, do tej pory wybudowała place zabaw dla dzieci z domów dziecka w Wałbrzychu i Policach. Fundacja zbiera również fundusze na wakacje dla dzieci z domów dziecka, finansuje bożonarodzeniowe choinki i świąteczne prezenty.

– Pomagamy dzieciom z czystego pragnienia niesienia pomocy. Przakazujemy domom dziecka 100 proc. zebranych pieniedzy, nie pobieramy żadnych pensji ani opłat. Na plac zabaw potrzebujemy od 10 do 13 tys. dolarów. Tegoroczny bal był dużym sukcesem, udało nam się zabrać 11 821 dolarów. Za resztę zafundujemy dzieciom z domu dziecka w Ostrołęce atrakcyjną wycieczkę – dodaje Szulakiewicz.

Bal Białego Tulipana już na stałe wpisał się w karnawałowy kalendarz chicagowskiej Polonii, a Fundacja Dom Dziecka swoim poświęceniem, bezinteresownością i chęcią niesienia pomocy pozwala wierzyć, że na Polonię zawsze można liczyć.

Grzegorz Dziedzic

gdziedzic@zwiazkowy.com

Zdjęcia: Monika Baranski Photography

  • DziennikZwiazkowyMonikaBaranski
  • DziennikZwiazkowyMonikaBaranski2
  • DziennikZwiazkowyMonikaBaranski3
  • DziennikZwiazkowyMonikaBaranski4
  • DziennikZwiazkowyMonikaBaranski5
  • DziennikZwiazkowyMonikaBaranski6
  • DziennikZwiazkowyMonikaBaranski7
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*