Zbójnik Roku modeluje dla Nike

fot.edsphotovideo

fot.edsphotovideo

Od 22 lat górale zrzeszeni w Związku Podhalan w Ameryce Północnej wybierają swojego Zbójnika Roku, który będzie ich reprezentował przez cały rok swojego panowania na wszystkich uroczystościach góralskich, polonijnych i religijnych. W tym roku dodatkowo – także na wybiegach.

Od 23 kwietnia „zbójował” będzie Krystian Nowak – góral urodzony w Chicago. Mama Danusia pochodzi z Gronkowa, a tata Janusz jest prezesem koła Kościelisko w ZPPA i pochodzi z Kościeliska.

Podczas wyborów Krystian musiał dać popis wielu umiejętności i sprawności godnych zbójnika. A oprócz tego miał jeszcze jeden atut: wygląda jak model. I nie ma tu żadnej przesady. Jest nim od sześciu lat.

– Skończyłem studia w Lewis University na wydziale Sports Management/Marketing i Business Administration. Reprezentują mnie agencje: Ford Models w Chicago, Next Models w Miami i AS Management w Krakowie. Pracowałem jako model między innymi dla Abercrombie And Fitch, Hollister, Carsons, Sears, Kohls, Aldi i Nike – mówi o sobie Zbójnik Roku.

Oprócz tego Krystian jest zapalonym piłkarzem, jest ciekawy świata i podróżuje, kiedy tylko ma taką możliwość. A dodatkowo – jako góral Krystian pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Któż nie zna wujków Krystiana z kapeli Leśnickich – Pojasie.

– Moim pierwszym nauczycielem był Marek Bukowski – zespół Mali Hyrni, a później Marcin Gąsienica Byrcyn – zespół Mali Kościeliscanie, a potem w Ślebodnych uczył mnie Marian Bryja. W Polsce uczęszczam do zespołu Polaniorze – w miarę możliwości jak jestem w ojczyźnie. Tam mnie uczą pan Stanisław Krupa i Andrzej Karpiel-Replon – opowiada o sobie Zbójnik Krystian.

Nowemu Zbójnikowi szczere gratulujemy i życzymy sukcesów i satysfakcji z „góralskiego zbójowania”.

Helena Studencka

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*