Zawirowali, zatańczyli, oczarowali. Doroczny koncert zespołów ZNP

Zawirowali, zatańczyli, oczarowali. Doroczny koncert zespołów ZNP

Rozśpiewane i roztańczone ludowe zespoły pieśni i tańca działające pod patronatem Związku Narodowego Polskiego można było podziwiać w minioną niedzielę podczas koncertu w Lane Tech High School w Chicago. Wypełniona po brzegi widownia nagradzała umiejętności i entuzjazm młodych artystów.

fot.Artur Partyka

fot.Artur Partyka

W koncercie zaprezentowały się “Słoneczka”, „Gwiazdki”, “Polonez”, “Świtezianie”,“Iskra” i „Watra”, “Krakowiacy i Górale”, “Polanie” oraz “Przepióreczka”, “Wawel”, “Mały Wawel”, “Wiślanie”, “Gaik”, “Śmieszki”, “Kropeczki”, “Vera”, “Wawel”, “Wisła” i “Whisperes”, jak również reprezentacyjny zespół ZNP “Wici”.

Młodzi tancerze wirowali na scenie w przepięknych kolorowych, ludowych strojach, pięknie wywijając krakowiaki, polonezy, polki, walce, trojaki, kujawiaki, tańce kaszubsko-pomorskie, cieszyńskie, kurpiowskie, śląskie, wielkopolskie, lubelskie, łowickie, z Beskidu Śląskiego. A największą nagrodą dla artystów były gorące brawa, których nie żałowano.

Koncert, profesjonalnie prowadzony przez Joannę Wawro i Wojciecha Kozłowskiego, był dowodem na to, że śpiew i taniec ludowy jest naprawdę piękna formą podtrzymywania tradycji, kultury I dziedzictwa wśród młodej Polonii w Chicago.

Tekst i zdjęcia Artur Partyka

Cincopa WordPress plugin

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*