Z podhalańską gospodarnością. Wyborcze spotkanie z Krzysztofem Wąsowiczem

DSC_3944

Remont kilku mil ulic oraz budowa ramp zjazdowych i wjazdowych na autostradę I-294 w Justice, to najważniejsze tegoroczne przedsięwzięcia inwestycyjne w tej miejscowości, którą od dziewięciu lat kieruje nasz rodak, Krzysztof Wąsowicz.

Jak na górala przystało, burmistrz z podhalańską gospodarnością sprawuje rządy w Justice. Wydźwignął miasteczko z długów, zrównoważył budżet, rozpoczął i prowadzi liczne inwestycje drogowe ze środków miejskich i dotacji.

Na bieżący rok zaplanowano kolejne remonty lokalnych ciągów komunikacyjnych. – Cały czas staramy się nadrabiać zaległości, jakie na przestrzeni poprzednich dziesięcioleci powstały w tej materii. Dosyć dobrze to idzie. W tym roku planujemy również rozpoczęcie budowy połączeń z biegnącą przez naszą miejscowość autostradą. To będzie dodatkowy bodziec do rozwoju lokalnego biznesu. Najszybciej skorzystają na tym stacje paliw. Mamy propozycję budowy hotelu. Otwartych zostanie kilka restauracji. Są oferty od biznesmenów, którzy chcą u nas inwestować w budownictwo. Musimy mieć rozwój gospodarczy, bo tylko to gwarantuje większe wypływy z podatków, a co za tym idzie, stwarza szansę na obniżenie tych płaconych przez właścicieli nieruchomości – powiedział gospodarz Justice podczas spotkania wyborczego, jakie w miniony wtorek odbyło się w restauracji Szarotka.

Starania burmistrza doceniają mieszkańcy, wśród których sporą grupę stanowią nasi rodacy. – Burmistrz ma na swoim koncie bardzo dużo sukcesów. Mieszkańcy swoje sprawy mogą załatwiać w języku polskim. W biurze burmistrza sekretarka też mówi po polsku. Jednym słowem robi dobrą robotę. Dziękujemy mu za to i życzymy wszystkiego najlepszego – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.

Poczynania rodaka wysoko oceniają przedstawiciele organizacji polonijnych. Z uznaniem o gospodarczych sukcesach burmistrza mówił Marian Grabowski, skarbnik Związku Narodowego Polskiego.

Krzysztof Wąsowicz zapowiedział staranie się o reelekcję podczas przyszłorocznych wyborów samorządowych, w których ma zamiar ubiegać się o czwartą kadencję na stanowisku burmistrza. Wydaje się, że przy takim poparciu, ma to jak w banku.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

 

  • DSC_3944
  • DSC_3954
  • DSC_3964
  • DSC_3966
  • DSC_3998
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*