Z obrad wydziału stanowego KPA

fot. KPA-IL

W poniedziałek, 22 maja odbyło się comiesięczne zebranie stanowego wydziału Kongresu Polonii Amerykańskiej. Prezes Mirosław Niedziński przedstawił kalendarz wydarzeń na 2017 rok. Zachęcał również do odwiedzania uaktualnionej strony internetowej KPA-IL oraz do umieszczania wszelkich wydarzeń na Facebooku organizacji.

W dalszej części zebrania głos zabrali przedstawiciele Polish American Chamber of Commerce, Polish American Engineers Association, Polish American Contractors Builders Association i Amicus Poloniae, którzy przedstawili działalność swoich organizacji. O swych pracach mówili też członkowie komitetu statutowego, skarg i zażaleń i budżetu. Jacek Graca przedstawił przebieg spotkania przedstawicieli KPA-IL ze skarbnikiem stanowym Michaelem Frerichsem, które odbyło się 18 maja w Copernicus Center.

Jolanta Kaczmarska-Waltos zrelacjonowała spotkanie z dyrektorem Muzeum Historii Polski w Warszawie Robertem Kostro, które miało miejsce 17 maja w Konsulacie RP. Podczas prezentacji rozdała interesujące broszury o powstającym muzeum. Do broszur dołączone były karty z informacją o możliwościach przekazywania pamiątek, fotografii i dokumentów.

W ostatniej części zebrania KPA-IL prowadzono otwartą dyskusję na tematy wcześniej zgłoszone przez członków. Dyskusja była bardzo intensywna i owocna, tak jak całe zebranie, które, co ważne i cenne, przebiegło w dobrej atmosferze.

Jolanta Kaczmarska-Waltos, wiceprezes KPA-IL

Categories: Polonia
Tags: IL, kongres, KPA, spotkanie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*