Z nami cieplej! Weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Z nami cieplej! Weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Zima dała o sobie znać. Proponujemy więc Drodzy Czytelnicy weekend w domowym zaciszu, z ciepłą kawą lub herbatą i z najnowszym wydaniem weekendowym „Dziennika Związkowego”. 

Na pewno rozgrzeje Was gorący temat związany z przedłużającym się shutdown rządu i tym, co to oznacza nie tylko dla pracowników federalnych, którzy pozostają bez wypłat, ale także dla nas wszystkich – czyli imigrantów. O „Imigrantach jako zakładnikach” pisze red. Jolanta Telega.

Piszemy także o tym, że Chicago zasypane śniegiem może wyglądać magicznie, ale biały „puch” jest niebezpieczny. Zima może zabić. Na co uważać i jak bezpiecznie doczekać do wiosny pisze red. Joanna Marszałek.

W tym numerze także:

– wywiad z megagwiazdą Patrizio Buanne, który jest dumny ze swojej polskości. Z artystą, który wystąpił w Chicago w ubiegły weekend, rozmawiała red. naczelna Alicja Otap.

– zapowiedź koncertów Chicago A Capella. Ta renomowana grupa zaśpiewa po polsku. Mamy informacje GDZIE i KIEDY.

– w 45. już odcinku cyklu „Polskie Chicago” prof. Dominik Pacyga opowiada o Stanleyu Henry’m Kunzu, szefie polskiego Chicago. U nas możecie przeczytać o tym po polsku, a na stronie Radia WPNA 103.1 FM wpna.fm posłuchać w każdy poniedziałek – po angielsku.

– piszemy o Polce Natalii Granatowski, która wygrała młodzieżowy konkurs Walgreensa.

– prezentujemy sylwetkę Casey’ego Smagaly, który kandyduje na urząd radnego 39. okręgu miejskiego i który chce być głosem Polonii.

– mamy także relacje z opłatków – polonijnych dziennikarzy i członków Rady Nauczycieli Polonijnych, z występu Studia “Jump” oraz przypominamy o Dniach Kultury Polskiej w Niles (rozpoczynają się w niedzielę, 27 stycznia), a także informujemy o pierwszym państwowym egzaminie z języka polskiego w USA.

Do tego dokładamy część czwartą z poradami, przepisami i dużą ilością sportu – w tym polonijnego. Ciągle też trwa nasz konkurs “Kupuj gazety, wygrywaj tablety” – zapraszamy do uczestnictwa.

W wydaniu weekendowym także dwie części pełne ogłoszeń i na deser – nasz Magazyn Weekendowy “Kalejdoskop”.

#NiePrzegapcie, #CzytajcieZNami i trzymajcie się ciepło w ten zimny weekend!

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*