Wymarzony wieczór Agata Paleczny

ARTP2771

To były walentynki, szczypał mróz, a „zadymka śnieżna bredziła”. Nie można było sobie wymarzyć lepszej atmosfery na recital. Jeszcze taki, który nosi tytuł „Trzeba marzyć”. Agata Paleczny ma sporo powodów do tego, by wierzyć, że marzenia się spełniają.

„Opowiem o sobie w piosenkach, które są dla mnie ważne” – zapowiedziała na samym początku aktorka, która na wieczór 14 lutego przygotowała piosenki z najwyższej półki.
Teksty Osieckiej, piosenki utrwalone wykonaniami Ewy Demarczyk, Krystyny Jandy czy Edith Piaf – stworzyły okazję do zaprezentowania warsztatu wykonawczyni. Doskonale dobrani muzycy w osobach: Krzysztof Pabian – kierownictwo muzyczne i kontrabas, Bartek Ciężobka – organy, Marek Lichota – akordeon, Rob Denty – saksofon, Tim Mulvenna – perkusja, mistrzowsko uzupełniali wieczór, któremu trójwymiarowości dodała wystawa malarstwa i fotografii Anny Mycek-Wodecki.

Opowieść Paleczny, która popłynęła ze sceny miała nie tylko osobisty, ale i przyjacielski przekaz. Widzowie, którzy licznie wypełnili salę aneksu Centrum Kopernikowskiego nie byli przypadkowi. Większość z nich to miłośnicy talentu aktorki, która na co dzień w stworzonych przez siebie i prowadzonych Warsztatach Teatralnych zajmuje się rozwojem talentów dzieci, młodzieży i dorosłych.

Od ostatniego recitalu Paleczny upłynęło dokładnie 12 lat. W lutym 2004 r. wystąpiła w Wooden Gallery w koncercie pt. „Szeptem”. Koncert z lutego 2016 r. był udanym come backiem, nastrojowym, lirycznym, ciepłym, swojskim, ale i dopracowanym. Zasługującym na owacje na stojąco.

Tekst i zdjęcia Artur Partyka

 

Agata Paleczny – aktorka, reżyserka i producentka. Po studiach aktorskich w krakowskiej PWST pojechała na dwa lata do Lublina, a potem przyleciała do Chicago. Wpisała się natychmiast w polonijne Chicago przez rozmaite przedsięwzięcia teatralno-telewizyjno-radiowe. Publiczność pamięta ją z przedstawień reżyserowanych przez Zbigniewa Zasadnego i Jacka Chmielnika. Formę recitali prezentowała już przed laty m.in. w Teatrze Chopina, w Harold Washington Library oraz w Wooden Gallery Jerzego Kenara

W 2004 roku rozpoczęła przygodę ze swoim teatrem Warsztaty Teatralne Little Stars, którego celem jest nauka języka polskiego poprzez teatr. Tworzy wielkie produkcje, w których występują dzieci, młodzież i dorośli, a na scenie i na widowni spotykają się trzy pokolenia.

  • ARTP2621 - Copy
  • ARTP2629 - Copy
  • ARTP2646 - Copy
  • ARTP2670 - Copy
  • ARTP2709 - Copy
  • ARTP2718 - Copy
  • ARTP2734 - Copy
  • ARTP2759
  • ARTP2771
  • ARTP2778
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*