Współpracujmy, czyli targi polsko-amerykańskiego biznesu

Ponad 30 firm prezentowało swoje produkty i usługi podczas zorganizowanego przez Polsko-Amerykańską Izbę Gospodarczą (PACC) i Konsulat Generalny RP w Chicago „Polish American Business Expo”. Targi były okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych biznesowych kontaktów. 

Konsul RP Paulina Kapuścińska w rozmowie z dyr. generalną Alliance Printers and Publishers Magdaleną Pantelis fot. Andrzej Baraniak

Konsul RP Paulina Kapuścińska w rozmowie z dyr. generalną Alliance Printers and Publishers Magdaleną Pantelis fot. Andrzej Baraniak

Podczas imprezy w Centrum Kopernikowskim zaprezentowały się firmy z niemal wszystkich sektorów loklanej gospodarki: od turystyki, transportu, usług finansowych i prawnych przez handel nieruchomościami, kosmetykę estetyczną, branżę spożywczą po media.

Jak mówi dyrektor wykonawczy PACC Bogdan Pukszta, głównym zadaniem jakie postawili sobie organizatorzy imprezy jest pomoc lokalnym firmiom w dotarciu ze swoją ofertą do szerokiego grona potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. Targi miały także charakter edukacyjny: podczas seminariów i warsztatów organizowanych w ramach Expo omawiane były najnowsze trendy i strategie z zakresu marketingu oraz prowadzenia działalności gospodarczej.

Z przedstawicielami polonijnych i amerykańskich firm biorących udział w targach o możliwościach rozwoju rozmawiała Roxanne Nava – dyrektor wydz. ds. małej przedsiębiorczości miasta Chicago. W imieniu burmistrza zapewniała, że przedsiębiorcy mogą liczyć na wielką przychylność władz miasta, które w pełni doceniają ich wkład w rozwój lokalnej gospodarki. O wsparciu i chęci promocji polonijnych przedsiębiorcców zapewniała także konsul generalna RP w Chicago Paulina Kapuścińska.

Według danych szacunkowych PACC, Amerykanie polskiego pochodzenia wnoszą do lokalnej gospodarki ponad 40 miliardów dolarów rocznie.

(mp)

Cincopa WordPress plugin

Categories: Polonia

Comments

  1. TM
    TM 17 maja, 2013, 14:53

    Konferencja w Baden-Baden, efekt rozmow Zaden-Zaden

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*