Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego

W tym tygodniu w Stanach Zjednoczonych ma przebywać z wizytą premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów ma zawitać też do Chicago. Będzie obecny na premierze nowego filmu dokumentalnego o Polsce.

Zgodnie z informacja przekazaną przez Konsulat Generalny RP planowana jest wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych w związku z premierami filmu pt. ,,Poland The Royal Tour”, które odbędą się w Los Angeles, Chicago i Nowym Jorku.

Chicagowska premiera będzie miała miejsce we wtorek 16 kwietnia wieczorem w prestiżowej The Lyric Opera House. Na chicagowską premierę zostali zaproszeni przedstawiciele polonijnych organizacji oraz szkół.

W filmie ,,In Poland: The Royal Tour” dziennikarz Peter Greenberg uczestniczy w królewskiej turze po Polsce pod przewodnictwem samego premiera Polski Mateusza Morawieckiego. Podczas tygodniowej wycieczki krajoznawczej premier Morawiecki pełni rolę przewodnka turystycznego przedstawiając widzom najważniejsze, najwspanialsze i najpiękniejsze miejsca Kraju nad Wisłą, w tym także Warszawę i Kraków, a nawet na pokładzie statku dociera na Hel. W programie niecodziennej wycieczki jest również zwiedzanie muzeum niemieckiego obozu śmierci w Auschwitz.

Film zostanie też wyemitowany kilka razy przez lokalną telewizję publiczną WTTW (//schedule.wttw.com/episodes/469059/Poland-The-Royal-Tour).

(Informacja własna)

Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki
fot.MARTIN DIVISEK/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Polonia

Comments

  1. Anonim
    Anonim 16 kwietnia, 2019, 08:43

    Zakładamy wszyscy długie nosy Pinokio na sali filmowej .

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*