Wielkanocne tradycje w Szkole Polskiej im. Marii Skłodowskiej – Curie

IMG_6330

Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie, założona pod patronatem Związku Polek w Ameryce, od kilku lat organizuje przedświąteczne spotkanie przybliżające polskie tradycje wielkanocne. Atrakcją imprezy są warsztaty zdobienia pisanek, sprzedaż ozdób wielkanocnych, domowych wypieków i wielkanocnych smakołyków.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele z niecierpliwością czekają na wielkanocny kiermasz i warsztaty zdobienia pisanek. Ogromną popularnością, także wśród dorosłych, cieszy się przyozdabianie jajek woskiem, które jest kultywowaniem polskiej tradycji ludowej. Wykonane przez uczniów i rodziców pisanki lub zakupione podczas szkolnego kiermaszu smakołyki są miłym upominkiem świątecznym oraz niezapomnianą dekoracją wielkanocnego stołu.

Doroczny kiermasz jest nie tylko atrakcją, ale również sposobem pozyskania dodatkowych środków finansowych dla szkoły. Wszystkie artykuły wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu stanowią donacje na rzecz placówki, a każdy z uczestników stara się dołożyć choćby małą cegiełkę dla wspólnego dobra. Utalentowani kulinarnie nauczyciele i rodzice przygotowują świąteczne wypieki, a plastycznie uzdolnieni uczniowie przygotowują ozdoby na wielkanocny stół.

Jednocześnie jest to dzień otwarty szkoły, podczas którego panuje wspaniała rodzinna atmosfera. W czasie wielkanocnego spotkania można zasięgnąć wszelkich informacji związanych z działalnością naszej placówki. Jest to okazja do bezpośredniego kontaktu z dyrekcją, kadrą pedagogiczną, komitetem rodzicielskim i uczniami. Dzięki właśnie takim imprezom, Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie postrzegana jest jako placówka, do której młodzież przychodzi z przyjemnością a rodzice z radością witają sobotni poranek.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się 28 marca br., przy 7400 W. Touhy, Chicago, Il. 60631, w godzinach 9.30 – 12.00

IMG_6297

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*