Wicepremier Gliński uhonorował zasłużonych dla Polski i Polonii

Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis dla Muzeum Polskiego w Ameryce. Z wicepremierem Piotrem Glińskim (w śroku) dyrektor zarządzająca MPA Małgorzata Kot i prezes MPA Ryszard Owsiany fot.arch. Małgorzaty Kot

Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis dla Muzeum Polskiego w Ameryce.
Z wicepremierem Piotrem Glińskim (w śroku) dyrektor zarządzająca MPA Małgorzata Kot i prezes MPA Ryszard Owsiany
fot.arch. Małgorzaty Kot

Wicepremier Piotr Gliński wręczył we wtorek przedstawicielom społeczności polonijnej medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Otrzymali je: Instytut Piłsudskiego w Nowym Jorku, Muzeum Polskie w Ameryce oraz dyrygent i organizator życia kulturalnego Janusz Sporek.

„Jest to wyraz naszego podziękowania, podziękowania Polski dla wielkiego wkładu, aktywności i zasług instytucji i osób, które będą dzisiaj uhonorowane. Bardzo dziękujemy za lata pracy, wysiłku i poświęceń tym, którzy działają społecznie, działają profesjonalnie, wiedzą, że to nie jest proste” – mówił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Podczas uroczystości w polskim konsulacie w Nowym Jorku Gliński wyraził uznanie dla osób, które potrafią się organizować i tworzyć dzieła potrzebne im samym oraz Polsce.

Wicepremier podkreślił, że zmienia się stosunek ojczyzny do Polonii, choć wielkie nadzieje po 1989 roku nie zostały zrealizowane; jak ocenił, były i nadal są różne problemy. Wyraził przekonanie, że współpraca się poprawi i będzie rozwijana.

Według szefa resortu kultury relacje z Polonią są ważne dla obu stron, chodzi bowiem – zaznaczył – nie tylko o poprawę wizerunku Polski na świecie, ale też o inne kwestie, w tym o wykorzystanie doświadczenia Polaków mieszkających za granicą, zdobytego przez nich know how, czy wzbogacanie oferty kulturalnej.

Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis przyznano Instytutowi Piłsudskiego, powstałemu w 1943 roku z inicjatywy współpracowników marszałka. Instytut jest placówką archiwalną i edukacyjną; ma w swoich zbiorach ok. 1 mln dokumentów i 20 tys. książek oraz 250 dzieł sztuki i pamiątek historycznych. Publikował wiarygodne źródła dotyczące najnowszej historii Polski, takie jak wydane po angielsku „Poland in the British Parliament, 1939-1945” w opracowaniu Wacława Jędrzejewicza czy wspomnienia byłego ambasadora RP w Paryżu Juliusza Łukasiewicza i byłego ambasadora RP w Berlinie Józefa Lipskiego.

Złotym Medalem wicepremier Gliński odznaczył też Muzeum Polskie w Ameryce. Powołane do życia w 1935 roku z inicjatywy Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce i otwarte w 1937 roku, stanowi centrum kultury polskiej poza granicami kraju. Dysponuje kolekcją sztuki, unikatowymi zbiorami bibliotecznymi oraz bezcennym archiwum. Na bibliotekę muzeum składa się ponad 100 tys. woluminów, a także starodruki, polonika i czasopisma.

Wyróżniony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis Janusz Sporek to artysta, dyrektor polonijnych chórów i animator wielu wydarzeń kulturalnych w Nowym Jorku. Organizował koncerty muzyki polskiej m.in. w Carnegie Hall, na obu scenach Lincoln Center oraz w Katedrze św. Patryka. Pisał artykuły do polonijnych gazet, miał własny program o muzyce poważnej w polonijnych rozgłośniach oraz audycję społeczno-polityczną w telewizji USPOLSAT. Założył i prowadził przez cztery lata Klub Gazety Polskiej w Nowym Jorku.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Categories: Kultura, Polonia

Comments

 1. Rebecca
  Rebecca 27 września, 2016, 19:34

  Panie Gliński. Kultura w Polsce jest już tak wzbogacona, urozmaicona, ze trzy pokolenia miną, zanim wyjdzie na prostą ścieżkę. Co do know how i doświadczenia Polaków mieszkających za granicą, pragnę panu zwrócić uwagę, ze w Polsce służba zdrowia jest poniżej krajów bliskowschodnich. Może w końcu by Pan zajął się tą dziedziną?. A Muzea sobie odpuścił, bo w tym pół-okrąglaku 4 piętrowym, spotkać Polaka w czytelni-bibliotece, to jak na środku Alaski człowieka.
  Może przejdźmy do sedna:… W USA szpitalami zarządzają biznesmeni, którzy nie mają pocięcia o leczeniu pacjentów, natomiast doskonale znają się na biznesie. W Polsce szpitalami zarządzają przeważnie „zacni” ordynatorzy, którzy doskonale znają się na leczeniu, ale nie mają pocięcia o biznesie. W Polsce wiele lat temu wprowadzono nowelizacje ustawy, która doprowadziła do dwoistości władzy wobec szpitali. Bardzo ciężko jest zarządzać szpitalem, która nie ma faktycznego właściciela. Niech będzie nim albo rektor, albo minister byle tylko jeden!. Druga sprawa, wynikająca z nowelizacji ustawy, to kwestia struktury organizacyjnej. W normalnym zakładzie pracy istnieje hierarchiczność i podległość. Pytam:, jaka jest podległość między dyrektorem ds. medycznych a kierownikiem kliniki, jeżeli ten dyrektor pracuje u kierownika kliniki?. Zaburzenie hierarchiczności to jeden z podstawowych błędów zarządzania w Polsce szpitalami. Minister zdrowia, przekształcając szpitale kliniczne w jednostki samodzielne, przypisał ich działalność poszczególnym uczelniom. Od 30 lat jestem lekarzem, pracowałam w kilku zagranicznych uczelniach i świetnie wiem, co znaczy rozdzielenie trzech funkcji szpitala klinicznego. W USA i w wielu krajach, działalność dydaktyczna i naukowa, stanowi ważną pozycję w budżetach szpitali klinicznych i wszyscy pracownicy akademiccy starają się, o jak największy dopływ funduszy na te cele do szpitala. W polskiej rzeczywistości spotykamy się z brakiem rozeznania, którą część ich pracy zawodowej należy finansować z jakich źródeł. W praktyce to szpital pokrywa większość wydatków. Akademicy nie szukają nowych sposobów zdobycia środków. Dyrektorzy szpitali klinicznych, nadal ponoszą wiele kosztów związanych z nauką i dydaktyką. Powstaje zatem problem kosztów placówek, ich nieprzejrzystości na skutek braku wiedzy o strukturze, wydatków uczelnianych realizowanych na terenie szpitala. Dawniej system finansowania był jasny i klarowny: uczelnia i szpital były na garnuszku budżetowym, a pieniądze otrzymywano z ministerstwa po czym je wydawano, prowadząc typowy dla budżetu system kontroli. W obecnej strukturze doszło do wielu nadużyć, powstania zadłużenia szpitali klinicznych i bankructw szpitali. Teraz mamy do czynienia z dziwacznym systemem: uczelnia w pewnym sensie dalej jest dotowana z budżetu państwa, a szpital znalazł się w skrajnie liberalnym układzie opłat za konkretnie udzielone świadczenia medyczne. Przecież to śmieszne jest w Polsce, Jest dwóch właścicieli: ministerstwo i rektor. To który wspólnik odpowiada finansowo za tę placówkę?. Bo ja już nie nadążam za tym!.

  Dlaczego tak się dzieje w tym państwie polskim, że wielu lekarzy „ucieka” do USA, bądź innych krajów?. Dlatego że w Polsce wiele osób czeka latami po zdaniu egzaminów na staż. Traci następne lata. Niestety, Polska traci licznie lekarzy zdolnych i dobrze wykształconych fachowców. Niebawem pozostaną tam tylko weterynarze!. Medycyna w Polsce jest na dość wysokim poziomie i polscy lekarze mogą spokojnie konkurować z lekarzami na tym kontynencie. Ponadto medycyna jest dziedziną uniwersalną. W USA jest inaczej, lekarze stażyści brani są do dużych miast, nie muszą wyjeżdżać w dalekie zakamarki kraju, tak jak stażyści w Polsce, którzy godzą się na wszystko… nawet życie w odległych Bieszczadach, byle mieć staż. W USA najczęściej szpitale biorą stażystów, analizując ich przydatność, na przykład znajomość języków. USA docenia wytrwałych i zdolnych, choć egzaminy nie są łatwe i wiele trzeba wysiłku, by dostać licencję. Zarobki także są wyższe w USA, stażysta otrzymuje na początek około $250 000 do $340 000 dolarów rocznie, (w zależności od specjalizacji), no może nie na rękę, bo należy od tej kwoty zapłacić naprawdę dość duży podatek, ale zostaje dość atrakcyjna pensja. Najwięcej zarabiają obecnie, między innymi, stażyści radiologii, ta dziedzina obecnie przoduje, nie jak kiedyś chirurgia. Dużo polskich lekarzy przylatuje do USA, bo w USA można egzaminy medyczne zdawać, nawet będąc jedynie turystą, a później kombinować z kontraktem zatrudnienia ze szpitalami. Medycyna i opieka medyczna, pomimo że płatna, jest w USA na najwyższym poziomie. W Polsce ludzie umierają z braku dostępu do służby zdrowia. Tak!, umierają przedwcześnie bo dostać się do specjalisty, to dziś od 6 do 12 miesięcy termin. Widziałam ostatnio reportaż na temat polskiej służby zdrowia, kobieta straciła matkę w kolejce na pogotowiu, bo czas oczekiwania na lekarza wynosił 17 godzin, był weekend!. Warto by się zastanowić, dlaczego tak się dzieje i dlaczego nic się nie zmienia w Polsce w tej kwestii?.

  Reply this comment
  • Stasiu
   Stasiu 27 września, 2016, 20:25

   Pani Rebecco. Pani komentarz jest ciekawy ale jakby zamieszczony w zlym miejscu. Nie bardzo rozumiem jak on sie ma do wiadomosci o kulturze. Pozdrawiam.

   Reply this comment
   • Rebecca
    Rebecca 27 września, 2016, 21:22

    Czytaj uważnie po co przyleciał!!!.

    Według szefa resortu kultury relacje z Polonią są ważne dla obu stron, chodzi bowiem – zaznaczył – nie tylko o poprawę wizerunku Polski na świecie, ale też o inne kwestie, w tym o wykorzystanie doświadczenia Polaków mieszkających za granicą, zdobytego przez nich know how,

    Reply this comment
   • Małgorzata Konstańczak
    Małgorzata Konstańczak 29 września, 2016, 15:07

    Rebecca wyjechała z Polski, dostała szansę od życia. Zamiast wykorzystać szansę poczuła się wybrańczynią losu i nauczycielką mądrzejszych od siebie.

    Reply this comment
    • Normals
     Normals 30 września, 2016, 00:53

     Malgorzata -pozdrawiam życzliwych ,pełnych empatii i zrozumienia ,niezawistnych rodaków ……

     Reply this comment
  • Normals
   Normals 30 września, 2016, 00:49

   Po ostatnich protestach lekarzy w Polsce pozwoliłem sobie wkleic Twój komentarz na polskich forach jako małą alternatywę dla ich nieciekawej przyszłości zawodowej w Polsce.Mam nadzieję ,że się nie pogniewasz 🙂 .

   http://wyborcza.pl/1,75398,20745962,sluzba-zdrowia-na-protescie-starsi-lekarze-mowia-nam-uciekajcie.html#opform20745962

   Reply this comment
 2. KEVIN
  KEVIN 30 września, 2016, 12:31

  coz lekarze tez umieraja ,amerykanie na widok lekarza fornera z akcetem ,reaguja negatywnie ,czesto skladaja skargi o bledy diagnostyczne itp.
  tu tez sie dlugo czeka na wizyty nawet do family doktor a co do leczenia weteranow ,to jest tragedia
  ale Pani REBECCA nawija nam makaron na uszy i po co komu potrzebne jej dlugie wyklady ,sa nudne ,promocja czego ? jej sukcesu i dzieci , .proznosc i pycha od niej emanuje.

  Reply this comment
  • Rebecca
   Rebecca 1 października, 2016, 13:28

   Opisałam nie siebie!, a ból medycyny w Polsce, tych nieudaczników w Polsce, którzy tworzą idiotyczne przepisy. KEVIN, zapewniam Cię ze amerykanie faktycznie reagują na akcent lekarza z Polski, i chętniej się leczą u europejskiego lekarza, jak u swojego. Z przykrością muszą stwierdzić, ze populacja Polonii w Chicago, ma znikomą ilość jakichkolwiek ubezpieczeń. Często pracujące już ich dzieci posiadają, jak ich rodzice. Stosunek ilości Polonii, do ilości polis ubezpieczeniowych nie wygląda najlepiej. Jednak Polacy w zasadzie szukają polskich lekarzy, osobiście mam ich w mojej dokumentacji tysiące. Wiec muszę leczyć bardziej amerykanów jak Polaków. Również do rzadkości słyszę, by ktoś składał skargi na lekarzy, jeśli składają?, to nie na mnie, moich kolegów, koleżanek, a na szpital, przychodnie, które przesyłają im astronomiczne rachunki. Ja nie wyceniam swojej pracy, bo mam roczną pensje!, wyceniają go ubezpieczenia medyczne. Najczęstsze skargi są na EPO- (Exclusive Provider Organization), To plan medyczny, który pozwala się leczyć tylko w określonej sieci przychodni, specjalistów szpitali. Jeśli będziemy chcieli udać się do innego lekarza, który nie znajduje się w danej sieci, wówczas zapłacimy pełny koszt wizyty, bardzo zbliżony do podobnego HMO. Większość amerykanów raczej ma ubezpieczenia typu: PPO (Preferred Provider Organization). To plan, w którym można skorzystać z pomocy lekarza niezrzeszonego w danej sieci. Dlaczego więc ludzie wybierają EPO?, dlatego, że w PPO jest wyższy poziom deductible i wyższa suma out of pocket. Więc mamy coś za coś. Większą swobodę korzystania z lekarzy, ale kosztem wyższych wydatków w razie wystąpienia jakichś dolegliwości. Plany HMO-(Health Maintenance Organizations), pełni role ubezpieczyciela i dostawcy usług medycznych, ograniczając tym samym swobodę wyboru świadczeniodawcy przez pacjenta. Znaczące obniżenie kosztów usług oferowanych przez HMO upowszechniło tego typu działalność, nie tylko na rynku w USA, ale również w niektórych krajach europejskich. Nie są to dobre ubezpieczenia ale przystępne na kieszeń. Na wizyty nie czeka się jak piszesz!, to ja w zasadzie czekam na pacjenta!. Ale jest jedno ale!. pacjenci lubią się spóźniać, przodują w tym niestety tez Polacy, czas jest bardzo drogi w USA. Jeśli pacjent się spóźni?, ja go nie przyjmę, i dam następny termin. Bo w tym czasie mam już innego pacjenta. Dyscyplina jest istotna nie tylko w medycynie, ale i w życiu bieżącym.

   Reply this comment
   • KEVIN
    KEVIN 1 października, 2016, 16:20

    pomimo ze mam polskie korzenie nie ufam polskim doktorom, nie wiem po co Pani sie rozpisuje na temat swoich pacjentow ? jak pacjeci pania ignoruja to znaczy ,ze jest Pani miernym doktorem
    chyba ze wychwalanie samej siebie ,ma jakis sens….

    Reply this comment
 3. Yankes
  Yankes 1 października, 2016, 15:57

  A czy p. Doktor zadala sobie trud i zapytala ( rodaka/czke ) dlaczeko pacjent jest spozniony choc jeden raz? Czesta odpowiedz – Musialam jeszcze dziecko nakarmic , przebradz ( czesto pracodawczyni , czasami swoje bo maz zapierdala 14 godzin – 6 lub 7 dni w tygodniu) Polacy szukaja z zasady Polskicch lekarzy aby terminologia ( lekarska) byla zrozumiala i aby czuc sie pewniej . Mezczyzni dlatego ze ledwo chodza ( juz 30 letni) – kregoslup, biodra , stawy Kobiety ( 25 lub 30 letnie) problemy z ramionami i ogromne problemy z zajsciem w ciaze ( praca z toksyczna chemia przy sprzataniu i stres- bo np sie spozni) W przypadku p Doktor R ( Przysiega Hipokratesa ktora brzmi) ” Bede strzegl godnosci lekarza i niczym jej nie splamie” sprowadza sie do bycia Polakiem

  Reply this comment
 4. Rebecca
  Rebecca 1 października, 2016, 18:08

  Yankes
  Miałam nie rozpisywać się, podwinąć ogon i siedzieć cicho. Nie lubię w DZ odpisywać na zaczepki, bo wiadomo kto to pisze. Ale dziś przekornie, cicho siedzieć nie będę, jednak napisze Ci tak!. Chyba żyjemy w innych krajach, z inną odmienną kulturą. To w Polsce uczą Jasia, by się ładnie wytłumaczył. W USA uczą dzieci, masz się nie tłumaczyć, wszystko co powiesz może być użyte przeciwko tobie, od wszelkich tłumaczeń są rodzice!. Amerykanin nigdzie się nie tłumaczy, od tego ma adwokata. Amerykanin w zakładzie pracy idzie do swojego pracodawcy i mówi, chce się zwolnic o danej godzinie i tyle!. Polak w swoim zakładzie pracy idzie do swojego pracodawcy, i robi wykład po co chce się zwolnic, ile ma załatwiań w tym dniu, etc., czym dłużej wyjaśnia tym bardziej staje się wiarygodny. To Polsce wszyscy się tłumaczą i kombinują cuda na kiju, by dana osoba przyjęła tłumaczenie za fakt!. W USA przykładowo zatrzyma kogoś Policja, nie ma żadnych tłumaczeń. W Polsce kierowcę zatrzyma Policja, jest 1001 wymówek i dyskusja. Przykładowo!, wszyscy pracujący w Ambasadzie czy Konsulacie USA w Polsce, bądź innych krajach, przechodzą rozmowy „serie ćwiczeń” z psychologami przed wyjazdem na placówkę. Uczą ich podstawowych rzeczy, (proszę oto pańska wiza!), bądź krótko, (odmowa wizy!). Nie należy z petentem rozmawiać z jakich powodów dostał odmowe wizy, to dolewanie oliwy do ognia. Wówczas zaczyna się zabawa na (słowo przeciwko słowu). 95% wnioskodawców o wizę, i tak doskonale wie dlaczego otrzymał odmowe wizy!. Moja kultura osobista zabrania mi dociekać, dlaczego dana osoba się spóźniła, i nie do mnie należą te pytania. Też miałam malutkie dzieci, z którymi goniłam do lekarzy na badania, etc. Zawsze byłam przed czasem. Tez jeżdżę do lekarzy, robię sobie serie badan raz na kilka miesięcy, (lekarz nie może leczyć się sam i sobie wystawiać recepty). Zawsze wyjeżdżam z domu dużo wcześniej, siadam w poczekalni i czytam książkę. Mnie nauczono w domu, ze nie należy się spóźniać, tam gdzie jesteś umówiona. Czy to na pogrzeb, czy wesele, czy wyjście do fryzjera, manikiurzystki czy do lekarza, to lekceważenie innej osoby!. Do mojego szpitala przylatuje mnóstwo studentów z całego świata na wykłady, ćwiczenia, etc. Dosłownie wszyscy z innych krajów potrafią coś krótko powiedzieć, a moi rodacy studenci z Polski, jak zwykle mają mnóstwo tłumaczeń, dlaczego się spóźnił, nawet tłumaczy swoje wyjście, ze wychodzi, idzie do ubikacji. Inny potrafi powiedzieć „przepraszam” i wychodzi!. Po co ja się mam pytać kogoś dlaczego się spóźnił?, ja odpowiedz znam!. Najdziwniejsze w tym, ze nie spóźniają się ludzie chorzy, ludzie w podeszłym wieku potrafią sobie zamówić TAXI na dany dzień-godzinę, i jest punktualny. Co do przysięgi Hipokratesa znam ją na pamięć. Nie jest moim obowiązkiem przyjmowanie spóźnionych pacjentów po godzinach, bo w miedzy czasie jadę albo do szpitala, albo do innego gabinetu,, albo do domu. Natomiast jeśli by ktoś zasłabł, bądź zapukał do moich drzwi, udzielę mu pomocy o każdej porze.

  KEVIN.
  Piszesz tak!. „pomimo ze mam polskie korzenie nie ufam polskim doktorom”. I nikt cię do tego nie zmusza, by chodzić do polskich lekarzy!. Powinieneś się cieszyć, ze w USA nie ma rejonizacji jak dawniej w Polsce. Ja niestety mam tylu pacjentów, ze nie jestem w stanie wszystkich przyjąć i odsyłam do innych lekarzy. Ale napisze Ci zabawny powiedzmy dialog małżeński, dobry na humor!. Kiedyś wychodziłam ze swojego gabinetu, właściwie już wyszłam, i grzebałam w torebce za kluczykami. Dochodziło polskie małżeństwo, mąż do zony mówi tak. A to dobra jakaś lekarka?, może do jakiego amerykańskiego lekarza iść?. Aleś ty durny mówi zona, a jak się dogadasz nie znając angielskiego!!!. Po czasie się odwiedziłam, ze on przez ponad 30 lat nie był u żadnego lekarza, w USA jest ponad 20 lat, nie zna języka i nie korzystał z żadnego lekarza i ubezpieczenia. Wiec jak taki człowiek może wyciągać wnioski, oceniać lekarzy i medycynę w USA?.

  Reply this comment
  • Kevin
   Kevin 2 października, 2016, 09:37

   ponizanie polakow tych ,ktorzy slabo zanaja tutejszy jezyk jest nie etyczne i aroganckie,to tak jak ktos kto jest mniej inteligenty czy ma miejsza edukacja to juz dla ciebie jest zero????????,nie czlowiek , miliony polakow urodzilo sie tutaj nie maja akcentu,znaja i jezyk i USA, kiedys u polskieoi doktora widzialem napis na drzwiach gabinetu ”prosze nie pierdziec” ,wszakze wszystkie chore pachna ,maruna stara ciota chce nagonic polska ciemnota do swojej zagrody,ktory to szpital wlascicielujesz???? to raczej polonia omija i odcina sie od Ciebie a nie odwrotnie.z wiadomych powodow…

   Reply this comment
 5. Yankes
  Yankes 1 października, 2016, 21:27

  Rebecca – I tutaj dochodzimy do sedna problemu ktory nas dzieli – Ja nienawidze systemu ktory doprowadzil do wielomilionowej emigracji i samej emigracji ktora wymusza dostosowanie sie do rzeczywistosci danego ” otoczenia” , bardzo czesto kosztem rezygnacji z wlasnych tradycji, doswiadczen , uczuc , pogladow w koncu narodowosci Ty stajesz ( i wielu innych), swiadomie czescia systemu ,zycia, pogladow, doswiadczen , zdobyczy i taze tradycji innego ” organizmu” panstwa ktory stal sie Twoim i Twoich dzieci domem Dla mnie jest to smutne Ty nazywasz to sukcesem Powodzenia

  Reply this comment
  • Rebecca
   Rebecca 1 października, 2016, 23:07

   Dokładnie masz racje!. Rzeczywiście dochodzimy do sedna problemu który nas dzieli. Ja emigrowałam świadomie, chcąc mieszkać w USA , pracować tu, i tu założyć rodzinę. Ty emigrowałeś domniemam za zapachem dolarów?, kompletnie nie obyty wcześniej z tradycjami amerykańskimi. Ja zanim emigrowałem przeczytałam setki materiałów na temat USA, począwszy od biologii, medycy, skończywszy na polityce, a nawet jak się robi prawo jazdy!. Ty nie chcesz się wtopić w to środowisko, żyjesz polskim systemem, bądź pragniesz go zachować?. I chyba do niczego większego nie dojdziesz. Mnie bardziej odpowiada kultura amerykańska, jak polska. Choć tradycje rodzinne zachowałam, nawet prezenty daje dzieciom na imieniny, a nie tylko na urodziny. Nie bardzo rozumiem tej Twojej rezygnacji-tradycji. Czy ktoś Cię zmusza z niej rezygnować?. Przecież to nie wina USA, ze tu emigrowaliśmy, tylko wina polskich władz, rządów, etc. Popatrz choćby na Żydów mieszkających w USA, oni tradycje mają i amerykańską, i zachowali również staranie obchodzoną tradycje żydowską.

   Żydzi wyciągnęli wnioski z holokaustu, Polacy żadnych wniosków z rozbiorów, różnych wojen, w tym światowych nie wyciągnęli. Sam obraz polskiego picia, datuje się już od czasów piastowskich. Po dziś dzień ciągnie się za Polakami stereotyp o powszechnym pijaństwie i mitycznej „mocnej głowie”. Tak jak dawniej Szlachta się bawiła, na koszty nie patrzyła. Tak dziś polscy politycy się bawią w poszczególnych partiach, nie patrząc na koszty. Żydzi Inwestują gdzie się da, rozbudowują własną gospodarkę. Z Żydami w każdym kraju się liczą, z Polakami nikt się nie liczy, no może ostatnio tylko Węgrzy?. Żydzi mają stabilna politykę, rozsądnie gospodarują, nie tracą pieniędzy na jakieś pomniki, nie oddają ziem, obiektów Watykanowi, nie sprowadzają papieży na kosztowne wycieczki. Status zawodowy żydów w USA, to przede wszystkim: kadra biznesmenów, bankowców, kadra kierownicza oraz specjaliści wyższego i średniego szczebla, a także pracownicy administracyjno-biurowi. Jeśli chodzi o Polaków w USA?, po za „wyjątkami” dobrze wykształconych ludzi, stanowcza większość to ludzie najmniej wykształceni. Większość pochodzi z tarnowskiego, rzeszowskiego, górale i Mońki, przekrój moich pacjentów!. To są właściwie słuchacze wieczorni Radio Maryja, którzy nie chcą się asymilować z amerykanami, obracając się wyłącznie w środowisku zawodów rzemieślniczych i budowlanych, to osoby praktykujące religijnie kilka razy w tygodniu. Obraz Polaków w USA, to obraz dobrze pracującego robotnika, nic więcej!!!. Żydzi w USA, inwestują w wykształcenia swoich dzieci, dofinansowują różne szkoły, organizacje, organizują różne zabawy dla dzieci, wycieczki, na koszt organizacji żydowskich. Polacy kompletnie w nic nie inwestują, jeśli już!, to tylko w niedziele uzupełniając tacę w polskich świątyniach. Bądź sprowadzają polityków na posiłki restauracyjne do Chicago, z tematem Smoleńsk. Kiedy moje dzieci uczęszczały do publicznych szkół, do High School, czy do medycznych studiów (Premedical) i na Akademię Medyczną (Medical School), miały setki wycieczek sponsorowanych przez różne organizacje, i meksykańskie i żydowskie i amerykańskie. Nigdy nie znalazł się żaden polski sponsor, by zorganizował czas dla dzieci w okręgu ich szkół. Moje dzieci zwiedziły niemal cała Amerykę, również Biały Dom właśnie przez sponsorowane wycieczki, różnych nacji narodowych. Ja w każdym bądź razie o polskiej opcji nie słyszałam. Słyszałam i czytam o wielu polskich przedszkolach dla polskich dzieci. Totalna paranoja, znam takie dzieci chodzące do polskich przedszkoli, one niebawem pójdą do amerykańskich szkół, i nawet języka angielskiego nie znają. Kiedy podróżowałam na zaproszenie Reach Health Recruitment do Riyadh stolicy Arabii Saudyjskiej do największego ich szpitala. Dostosowałam się do ich kultury, czarne spodnie i czarna delikatna chustka na głowie. Pomimo ze obcokrajowcy nie muszą tego robić, jest to w dobrym tonie, zwłaszcza w takich okolicznościach, jak delegacje!. Jeśli nie podoba Ci się kultura amerykańska, dlaczego nie poprosisz o bilet powrotny?.

   Reply this comment
  • Normals
   Normals 2 października, 2016, 03:12

   Yankes rozumiem że ten model władzy ,który popierasz i teraz jest u władzy w Polsce spowoduje falę powrotów z emigracji ?Wywołałeś wielki uśmiech na mojej twarzy- gratuluję naiwności lub poczucia humoru…I jeśli Cię dalej tak bardzo interesuje to dalej z wielką przyjemnością czytam posty Rebeccki 🙂

   Reply this comment
 6. Rebecca
  Rebecca 1 października, 2016, 23:40

  Yankes
  Zapomniałam coś dopisać. Mnie nikt nie zabrania czcić kultury polskiej. Ty niby ją podtrzymujesz, miłujesz, chcesz się nią otaczać, a nawet się nie troszczysz o poprawną pisownie!. Powiedz mi, czy używając języka chińskiego czy angielskiego w komputerku, tak ciężko Ci wejść w Control Panel i dodać język polski (klawiaturę), by pisać poprawną pisownią?, czy to niechęć do języka polskiego czy lenistwo?.

  Reply this comment
 7. Yankes
  Yankes 2 października, 2016, 00:24

  Rebecca – Przeraza mnie twoja analitycznosc – piszesz tak jakby koputer toba sterowal a nie odwrotnie Kultura Zydowska ich procesy odbudowy, krzalcenia, zdobyczy sa chyba darem od ” Boga” kimkolwiek On jest – Cenie to Afirmacja kultury amerykanskiej to nieporozumienie Spolecznosci azjatyckie ( Korea , Chiny, Japonia) – hinduskie i szeroko pojeta Europa ( od zachodniej po wschod) to tradycje ,zwyczaje i kuchnia ktora amerykanie wymieszali dodali ketchup i sprzedali Wyjatek stanowi -Dzien Dziekczynienia – Piekne Swieto Piszesz ze lubisz ” lekcje ” odrabiac Dwa pytania – Ile panstw ma arsenal jadrowy -Ile panstw tego arsenalu uzylo? Na koniec rada- badz kobieta nie encyklopedia Milej nocy

  Reply this comment
 8. Yankes
  Yankes 2 października, 2016, 00:30

  Lepiej wychodzi mi yoga W zyciu tyle nie pisalem

  Reply this comment
 9. polski Jan
  polski Jan 2 października, 2016, 13:50

  ja mam wszystkich doktorow polskich w dupie, hieny cmentarne ,wiedza ze nie wylecza ,ale kase doja na rozne sposoby, i jeszcze uwazaja nas za glupkow, bo one wielce uczone a my nie.dobry doktor z powolania to biedny doktor a bogaty to oszust..

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 2 października, 2016, 20:41

   To mam Ci rade ,nie chodz do lekarza wogole ,po co bedziesz dawal zlodziejom zarabiac..Typowa mentalnosc Janusza z Polski .Jeszcze zapomnial ponarzekac na brak pieniedzy,szefa ,politykow ,sasiada i sasiada psa .Wszyscy dookola sa zlodziejami czychajacymi na jego ciezko zarobione dolary( a ci z Polski sa najwieksi ) ,nic nie wiedza ,na niczym sie nie znaja a pieniadze chca za darmo dostawac.Zapewne twoim idealem lekarza jest biedny doktor Judym ,tylko zapomniales ze zyjesz w innej epoce…

   Reply this comment
   • Jan
    Jan 3 października, 2016, 08:29

    na brak zdrowia nie narzekam ,rodzice zyli ponad 90 lat, stac mnie na amerykanskiego doktora ,takiego ,jakiego sam wybiore, bo sie tak nie panosza ,jak polonusy ,Rebecca pisze w moim szpitalu ,zamiast szpital w ktorym pracuje,
    wiec zapytam jaki ona szpital wlascicieluje ??? zaden ,mierny doktor z akcentem , woda sodowa w jej glowie huczy…

    Reply this comment
 10. SANDRA
  SANDRA 3 października, 2016, 10:51

  Adorator Normals .pewnie poszukuje bogatej babci ,bo juz ma dosyc pustych laleczek z Polski ,wiele bogatej szlachty mieszka w zachodnich Stanach , moze tam spotkasz inna Rebecca.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 3 października, 2016, 21:29

   Dziekuje za troske Sandra ,bardzo milo ze Cie tak zajmuje moje zycie osobiste chociaz nie spodziewalem sie po Tobie takiej uszczypliwosci -tym bardziej ,ze bronilem Cie tu kiedys w DZ jak jakis cham jechal po Tobie jak po szmacie ,ale czego spodziewac sie po zyczliwych Polakach .Co do bogatych babc i szlachty trafilas jak kula w plot.Nigdy nie imponowaly mi pieniadze ,przepych i bogactwa i jestem w dlugoletnim zwiazku z najpiekniejsza ,najmadrzejsza i najcieplejsza dziewczyna jaka kiedykolwiek znalem(tak to o Tobie moja B 🙂 ) i nie zamierzam tego zmieniac.

   Reply this comment
   • SANDRA
    SANDRA 4 października, 2016, 08:58

    NAPEWNO NIE MNIE BRONILES ,BO BARDZO RZADKO TU JESTEM ,ZIRYTOWALA MNIE REBECCA, CUD NAD CUDAMI FENOMEN ,KTORA SIE TAK ZACHWYCASZ, JAK TWOJA BYLA ZONA WIDZI TWOJ ZWIAZEK Z NAJPIEKNIEJSZA KOBIETA???? KAZDA SROCZKA SWOJ OGONEK CHWALI.

    Reply this comment
    • Normals
     Normals 4 października, 2016, 16:30

     Moja byla zona i jej opinia obchodza mnie tyle co zeszloroczny snieg.Codziennie od blisko dekady dziekuje Bogu za moja wspaniala B ,ktorej nie zamienilbym ngdy na zadna inna kobiete ( a bylo kilka zainteresowanych).

     Reply this comment
 11. Maciek
  Maciek 4 października, 2016, 10:40

  iluz to facetow zgubily piekne kobiety ,rozbily rodzin i tanczyly tylko z tymi z grubym porfelem , Normals nie pomyslales ze ex zona cierpi i dzieci bez ojca tez
  ale co tam ,lepiej jest zyc w swiecie iluzji.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 4 października, 2016, 16:31

   Jezeli iluzja nazywasz 10 letni szczesliwy i spelniony zwiazek to chyba cos z Toba jest nie tak.

   Reply this comment
 12. Normals
  Normals 5 października, 2016, 02:21

  Sandra i Maciek muszę cos dodać bo nie daje mi to spokoju.Wkurza mnie takie podejście do innych ,że skoro się kogoś chwali to muszą za tym iść jakieś podteksty ,a najbardziej że napewno robię to bo szukam wrażeń u boku jakiejś lali albo bogatej babci kosztem biedulki byłej małzonki.Kim wy jesteście skoro nie znacie mnie żeby takie rzeczy wypisywać i czemu to ma niby służyć?Lubicie tak łatwo oceniać innych nie znając faktów?Obejrzałem dziś film „Do You Believe” i chociaż nie chodzę do kościoła to spodobał mi się ten film .Jest o wyższych uczuciach ,ludzkiej dobroci ,empatii i miłości ,może warto byłoby obejrzeć i sobie przypomnieć jakie to uczucia.

  Reply this comment
 13. zdradzona zona
  zdradzona zona 5 października, 2016, 10:01

  zapytaj swoje sumienie ,ile jest tam uczciwosci, ,wiele ludzi ciebie zna ,nawet nie wiesz jak daleko.i jeszcze jedno nigdy nie ocenia sie mezczyzn po tym ,jak kobiety zdobywaja ,tylko po tym jak je porzucaja..

  Reply this comment
 14. kobieta
  kobieta 5 października, 2016, 14:49

  podstarzaly Alfons I Tralala ,10 lat to malo w czym spelniony zwiazek w kopulacji ???
  nawet dziecko wie, ,ze na widok laleczki ich ojcowie ,maja parcie w gaciach i dostaja bialej goraczki. ,jak pewnego dnia zostaniesz bez biznesu ,pracy i kasy ,to i tralala -cwaniara zniknie ,jak mgla ,bez echa…

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 5 października, 2016, 20:11

   Jaka ty jestes swietnie poinformowana ,moze masz krysztalowa kule w ktorej widzisz swoje mgliste czarne wizje czy to po paru drinkach widzisz te kopulacje z cwaniara dla kasy?Dla niektorych to i 100 lat bedzie zamalo ,zeby zwiazek uznac za szczesliwy ,udany i spelniony.A ja mam Twoja i Tobie podobnych ludzi opinie gleboko w czterech literach .Tak najczesciej komentuja prostacy i nieudacznicy chorzy z zawisci.Wiec udlaw sie zgorzkniala kobieto swoim wlasnym jadem.

   Reply this comment
 15. Normals
  Normals 6 października, 2016, 04:55

  Wszystkim ,którzy tak bardzo nagle zaczęli dbać o moją moralność dedykuję ten teledysk,polecam całkiem niezły tekst :

  https://www.youtube.com/watch?v=S_xH7noaqTA

  Reply this comment
 16. Sens
  Sens 6 października, 2016, 10:05

  jak cie widza ,tak cie pisza, nie pisze sie publicznie o swoim zyciu prywatnym w mediach ,po co ???
  moje zycie ,moj wybor i trzymam to dla siebie ,nie potrzebuje oklaskow od publiki ,ani krytyki
  swoja osoba prezentujesz jak idiota ,jestem najmadrzjszy , najlepszy ze wszystkich i mam same kobiety – zylety ,pyskujesz do innych ,bo para cwaniakow chce pokazac ,ze jest najlepsze na swiecie, perfekcyjnych ludzi niema tak jak idealnych par ,wszedzie sa zgrzyty.,konflikty i kompromisy.,zadnej wilkiej miss Polski ,ani Swiata nie masz ,wiec przestan innych zanudzac swoja zyleta.takie kobiety sa sztuczne i specyficzne ,patrza tylko w lustra bez przerwy meczca innych– pustaki..

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 6 października, 2016, 21:56

   Nikogo nie zanudzam swoja ” zyleta ” ,ktos mi probowal wmawiac ze balamuce bogate starsze panie wiec odpisalem ,ze jestem od 10 lat w szczesliwym zwiazku.Pozatym czy ktos kogos zmusza do czytania moich postow ,szczegolnie kiedy nie sa skierowane do Ciebie?Nie podoba sie i nie jest zaadresowane do Ciebie to po prostu NIE CZYTAJ I NIE KOMENTUJ.Pisuje tu wiele komentarzy o polityce ,gospodarce czy religii dziwne ,ze te jakos Ci umknely .Faux pas….

   Reply this comment
 17. Paw
  Paw 6 października, 2016, 13:03

  jestem piekna – piekny jak paw .na wszystkich patrze z gory sa w moim cieniu i takie brzydkie i prostaki
  Normal skacze i bryka jak kogut ,zadnego taktu , prywatnosci ,ani skromnosci , no on przeciez jest krolem swiata .co za ironia i glupota w glowie.sloma i chamstwo z butow wylazi..

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 6 października, 2016, 21:41

   Za to ty sie popisales/as sie zarowno kultura osobista jak i swietna pisownia.”jestem piekna – piekny jak paw” to zdecyduj sie czy jestes piekny czy piekna .”na wszystkich patrze z gory sa w moim cieniu i takie brzydkie i prostaki” – nie pisze sie ” takie brzydkie i prostaki ” tylko ” tacy brzydcy i prostacy” ,nie pisze sie tez „ironia i glupota w glowie” ani „sloma i chamstwo z butow wylazi” bo sloma moze i moze Ci wystawac z butow ale chamstwo to juz chyba raczej nie.Zdania zaczyna sie z duzej litery a konczy kropka .Tego tez nie nauczyli w szkole ?Jeszcze masz jakies cenne uwagi mistrzu /mistrzyni piora ?Czytajac w tym stylu wypowiedzi przychodzi mi do glowy stare powiedzenie ,ze Cham ze wsi moze wyjechac ale wies z Chama juz nie .Parafrazujac- to ze wyjechales/as z wioski do Chicago nie podnioslo Ci ani twojej kultury osobistej ani IQ o znajomosci jezyka polskiego nie wspomne .Roznica miedzy nami jest taka ,ze ja moge pisac kulturalnie i na poziomie ale tez potrafie odpowiedziec chamsko na chamskie zaczepki .Ty nie potrafisz sklecic poprawnie zdania po polsku i chcesz mnie jeszcze pouczac ?

   Reply this comment
   • LOS
    LOS 7 października, 2016, 09:28

    JESTES MALOSTKOWY CHAM , ,WIELU JEST TU URODZONYCH I JEZYK POLSKI ZNAJA JEDYNIE OD RODZICOW MNIEJ LUB WIECEJ, ,TWOJE WPISY W DZ SA CZESTO BEZ SENSU.I OBRAZAJACE ,KOGO OBCHODZI W AMERYCE JAKOS TWOJEGO POLSKIEGO Z WULGARYZMAMI I TWOJ ZWIAZEK CZY KONKUBINAT .IDIOTO ??? ..
    TWOJE CODZIENNE ZAJECIE TO WKURZANIE INNYCH I WYSMIEWANIE SIE Z RODAKOW A MOZE PISARZ I POETA Z WIERSZAMI O SZAMBACH ..

    Reply this comment
    • Normals
     Normals 7 października, 2016, 14:02

     Tak znam tlumy tu urodzonych Polakow ,ktorzy czytaja DZ hahahha.Smieszny jestes i tyle .Polacy urodzeni tutaj najczesciej nie chca miec nic wspolnego ani z Polakami ani z jezykiem polskim i patrzac na te wasze chamskie komentarze wcale sie nie dziwie .Chamstwo bez kultury ,ktore tylko patrzy jak dokopac rodakowi tego mam bronic ?A ty co ciekawego dolozyles do dyskusji ,jakies merytoryczne argumenty czy tezy ?Nie- ty wolisz zajac sie moim zyciem bo zolc cie zalewa z zawisci .Brzydze sie takimi ludzmi a moja B mowi mi nieraz odpusc ,i tak jak Paulo Coelho napisal kiedys powtarza ” nie walcz z idiotami – sa w przewadze liczebnej” i jak widac ma racje .

     Reply this comment
 18. lustro
  lustro 7 października, 2016, 10:49

  lusereczko .lustereczko powiedz ze mi przecie ,kto jest najpiekniejszy na swiecie- ??? normals i zyleta z wierszami o klozetach..

  Reply this comment
 19. FOX
  FOX 7 października, 2016, 15:04

  CHORUJESZ NA NERWICA I ODPOWIADASZ NA KOMENTARZE ZWANYCH PRZEZ CIEBIE IDIOTOW, NIE TYLKO POLSKA IMIGRACJA CZYTA DZ
  PAKUJESZ TAM SWOJE POSTY CODZIENNIE I NA CHAMA SZUKASZ W DZ ZATRUDNIENIA / BO JAK WIDAC TO TWOJ BIZNES ZDYCHA.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 7 października, 2016, 19:57

   Dobra ,starczy tego .Nudzi mnie odpisywanie kazdemu frustratowi i tlumaczenia sie jakbym cos zlego zrobil.Forum jest dla wszystkich ,kazdy moze sobie pisac i czytac do woli.Koniec i kropka end of story .Gdybym szukal zatrudnienia gdziekolwiek ( czego nie robie bo na brak pracy nie narzekam),to uwierz mi ja wiem jak sie to robi .Potrafie napisac resume i wypelnic aplikacje .Bez odbioru ,chyba ze na tematy merytoryczne a nie personalne.

   Reply this comment
 20. Rysiu
  Rysiu 7 października, 2016, 22:20

  LOL
  Idiota eNormals i jego komentarze…
  Poucza innych, jak pisac po polsku i jak „myslec”.
  Oczywiscie idiota nie widzi wlasnych bledow: wogole” pisze sie po posku w ogole,
  I twoja interpunkcja wyglada dokladnie tak samo, jak twoja inteligencja – czytaj idiota.
  Jestes golembiem, ktory pragnie byc conajmniej wroblem. Jakby nie patrzec, ciagle jestes poprostu itiotom. Pozdrawiam…

  Reply this comment
 21. Normals
  Normals 8 października, 2016, 02:03

  Grunt ,że Ty Rysiu świetnie piszesz jak to napisałeś „po posku” . Wyraz „golembiem” pisze się „gołębiem” i nie „idiotom” tylko „idiotą” a „poprostu ” pisze się oddzielnie profesorze Miodek.I też Ciebie pozdrawiam .

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 8 października, 2016, 19:50

   I znowu blad, IDIOTO.
   Niepoprawnie napisane slowa byly tylko i wylacznie dla ciebie, brawo.
   Ty za malo masz inteligencji aby zrozumiec calosc.
   A teraz napisz wierszyk.

   Reply this comment
   • Normals
    Normals 9 października, 2016, 02:16

    A co to koncert życzeń?Sam sobie napisz wierszyk skoroś Ty taki inteligentny a ja taki tępy .Ja napiszę co trzeba w odpowiednim momencie . Mam swoje życie w przeciwieństwie do Ciebie Rysiu i mam na co czas przeznaczać.

    Reply this comment
 22. prawda
  prawda 8 października, 2016, 08:51

  nawet Rysiu wrocil ,ale jaja .kleska ograniczonego Normalsa, ktorego juz kazdy ignoruje, Stany to nie tylko CHicago wiele polonusow zyje w zachdnich Stanach i calej Ameryce
  kiedys spotkalem polskiego krytyka filmowego ,ktory ze wszystkich sie nabijal a sam kariera tutaj zakonczyl na handlu kielbasami,,zostal bez niczego bo tez niby piekne pustaki ,go oszwabily .prywatne biznesy to zadna kariera, wiekszosc z nich bankrutuje ,albo jest na czerwonym wrobelku Normalsie ..

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 8 października, 2016, 14:14

   Kolejny zmartwiony moim losem i kariera medrzec przybyl dodac swoje 3 grosze …Coz za nieoczekiwane zainteresowanie moja osoba.Co was tak wszystkich nagle zainteresowalo moje zycie osobiste i zawodowe?
   Byc moze atakuja mnie tu nieudacznicy ,ktorzy nie maja udanego wlasnego zycia wiec postanowili partycypowac w moim?Smutne to i zenujace i uprzedzajac kolejne odpowiedzi wojkow i cioc „dobra rada” dodam byscie sie o mnie tak nie martwili .Doskonale funkcjonuje w tym kraju od cwierc wieku bez waszych „dobrych rad” zyczliwi rodacy.

   Reply this comment
 23. ANDY
  ANDY 8 października, 2016, 14:57

  NIE WIDZIALEM JESZCZE TAKIEGO DUPIATEGO NAIWNIAKA, NIE ZADZIERAJ NIGDY Z WSIOKAMI ,BO TE SA TWARDE JAK KAMIENIE I BEZLITOSNE ,MOCNO KOPIA A JAK CHCA TO POWIESZA ALBO ZARZNA MIASTOWEGO PROZNIAKA JAK SWINIAKA
  NIESTETY JESTES IDIOTA. DZIIS WIES W POLSCE DOMINUJE NAD MIASTEM .MILIONY MIESZCZUCHOW KUPUJE NA WSIACH NIERUCHOMOSI ,I ZIEMIE ,BO MA TO SWOJA WARTOSC, LEPSZA JAK KLITKA W BETONIAKACH.,NAWET PILKARZ LEWANDOWSKI WYKUPUJE ZIEMIE I OSIEDLIL SIE NA MAZURACH ,WIE W CO INWESTOWAC TY ZAKLAMNY NORMALSOWY PUSTAKU..

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 9 października, 2016, 01:50

   Chłop potęgą musi być i basta i żywemu nie odpuści (szczególnie miastowemu)?Andy mam nadzieję ,że to nie są grożby z Twojej strony ?I żle mnie zrozumiałeś -ja kocham wieś i naturę ale nienawidzę chamstwa.Ot i tyle .

   Reply this comment
   • dom
    dom 9 października, 2016, 09:27

    od chamstwa nigdzie nie uciekniesz nawet w Stanach a spojrzyj prawdzie w oczy ty tez jestes cham. sa i tacy co uwazaja ze chamstwo jest bronia .

    Reply this comment
 24. KINGA
  KINGA 8 października, 2016, 19:54

  BARDZO CENIE I LUBIE SPORTOWCA LEWANDOWSKIEGO ,JEST Z TA SAMA ZONA O PRZECIETNEJ URODZIE, BO NIE NAIWNIAK BY wyuzadanym sukom ROZDAWAC SWOJ MAJATEK, TAKI BOGATY A nie lata za taralalalami ,jak naiwniak normals. zbok..

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 9 października, 2016, 01:55

   Kwintesencja pięknej mowy ,życzliwości ,uprzejmości i kultury.Gratuluję KINGA ,mylę że gdyby Lewandowski przeczytał Twoją wypowiedż pomyślałby zapewne ,że to dama musiała napisać i od razu by zamarzył by Cie poznać.

   Reply this comment
 25. Rysiu
  Rysiu 8 października, 2016, 19:57

  Kuzwa, przypomnialo mi sie cos…
  Hey eNormals, jedno pytanko: Jak zrobic NIC Teaming in Windows 10 Pro, Intel NICs?

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 9 października, 2016, 01:40

   A co planujesz VPN założyć Rysiu ,czy może łącza nie wytrzymują bo grasz w gierki?I skąd te pytanie ,niedawno twierdziłeś że nie skorzystasz z moich usług i znajomym odradzisz?Ale niech będzie .Więc sprawa nie jest taka prosta .Po update windows 10 patch 1151 (którego nie da się wyłączyć tak jak w poprzednich wersjach windows) ,została wyłączone pewne funkcje kontrolera networkowego(Intel ANS teams i VLAN )i teraz musisz poczekać na kolejny update z Microsoft ściskając kciuki ,że Microsoft umieści w nim patch .To dotknęło wiele kart NIC intela .

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*