Wesołych Świąt z „Dziennikiem Związkowym”

Wesołych Świąt z „Dziennikiem Związkowym”

Na wielkanocny weekend mamy dla was drodzy Czytelnicy weekendowo-świąteczne wydanie „Dziennika Związkowego”, a w nim więcej do czytania niż zazwyczaj.

W tym numerze piszemy m.in.:

– o pożarze katedry Notre Dame w Paryżu, z bardzo osobistej perspektywy red. Jolanty Telegi. Co robiła w Paryżu i dlaczego katedra zostanie odbudowana dowiecie się z artykułu pt. „Notre Dame – katedra od zawsze i na zawsze”.

– o tym, że prezydent Trump chce nieudokumentowancyh imigrantów zatrzymywanych na południowej granicy Stanów wysyłać do miast sanktuariów. Skąd ten pomysł i dlaczego nie jest możliwy do wykonania wyjaśnia red. Jolanta Telega.

– o tym, jak rodzina Zelków z Chicago znalazła swoich przodków i bohaterów w Polsce. Ta historia zaczyna się od listu, który przeleżał w szufladzie kilkadziesiąt lat. I wciąga! Lekturę tekstu red. Joanny Marszałek polecamy wam szczególnie na świąteczne popołudnie, bo to bardzo wciągająca i optymistyczna historia.

– o tym, że homo sapiens już niedługo będzie homo immortalis. Czy czeka nas człowiek nieśmiertelny? Na to pytanie odpowiada – debiutując na łamach „Dziennika Związkowego” –  niezależna dziennikarka z Chicago –  Emilia Sadaj.

– o wizytach szacownych osobistości – ministra RP Marka Suskiego i sędziego Sądu Apelacyjnego Illinois Jesse’ego Reyesa – w Związku Narodowym Polskim (Polish Nationał Alliance) – w relacjach redaktorów Grzegorza Dziedzica i Alicji Otap.

Mamy także sprawozdania z polonijnych wydarzeń ubiegłego tygodnia, w których sporo było świątecznych akcentów. Byliśmy m.in. na wielkanocnym kiermaszu harcerzy, szliśmy drogą krzyżową ulicami Chicago, oglądaliśmy Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu „Live Theater” Cecylii Jabłońskiej, świętowaliśmy Niedzielę Palmową w kościele św. Wojciecha oraz byliśmy pod Pomnikiem Katyńskim na cmentarzu św. Wojciecha w Niles.

Do tego dokładamy część czwartą z poradami, konkursem, dużą ilością sportu – w tym tego polonijnego, oraz w tym tygodniu dwoma niezwykle smacznymi przepisami na wielkanocne jajka!

Dla spragnionych jeszcze lektury jest także nasz Magazyn Weekendowy „Kalejdoskop”. Nie zapomnijcie także o dwóch częściach pełnych ogłoszeń.

Wesołych Świąt z „Dziennikiem Związkowym”! #NiePrzegapcie i #CzytajcieZNami!

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*