Weekend z “Dziennikiem Związkowym”. Mamy dla Was prezent! 

Weekend z “Dziennikiem Związkowym”. Mamy dla Was prezent! 

W przedświąteczny weekend mamy dla Państwa prezent – nasz KALENDARZ na 2019 rok! Już jest! Razem z wydaniem weekendowym „Dziennika Związkowego” już od piątku, 14 grudnia we wszystkich polonijnych sklepach!

  • 6
  • 4
  • 5

A w numerze:

– Piszemy m.in. o tym, czy zastąpią nas roboty. Wygląda na to, że autor tekstu red. Grzegorz Dziedzic, może na razie spać spokojnie, ale są zawody, w których ludzie już niedługo „znikną”. Jakie? Przeczytaj!

– Co mają nam do zaoferowania ci, którzy chcą zasiąść w fotelu burmistrza? Pisze o tym redaktor naczelna Alicja Otap, która była na debacie kandydatów w miniony wtorek w Copernicus Center;

– Redaktor Joanna Marszałek rozmawiała z Martą Almodovar, szefową Wydziału Dostępności i Edukacji (Office of Accessibility & Education Outreach) w biurze prezesa sądu okręgowego, sędziego Timothy’ego C. Evansa. Dowiedziała się od niej o co w sądzie pytają dziesięciolatki, które odwiedzają to miejsce w ramach wycieczek szkolnych;

– Mamy też relacje z wydarzeń z życia Polonii – sporo w nich świątecznych odwiedzin Mikołajów!

– Żegnamy zmarłą polonijną działaczkę, śp. Virginię Sikorę;

– w 39 odcinku cyklu “Polskie Chicago” profesor Dominic Pacyga opowiada o rodzinie Rostenkowskich – trzech pokoleniach w służbie Polonii i Chicago. Możecie o tym także posłuchać na stronie wpna.fm w podkaście „Polish Chicago” Radia 103.1 FM.

Do tego dokładamy część czwartą z poradami, przepisami, konkursem “Czytaj gazety, wygrywaj tablety” i dużą ilością sportu – w tym polonijnego, oraz dwie części pełne ogłoszeń. #NiePrzegap i #CzytajZnami!

fot.Ewa Malcher

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*