Weekend z “Dziennikiem Związkowym”!

Weekend z “Dziennikiem Związkowym”!

Jak co piątek zapraszamy do lektury najnowszego, weekendowego wydania „Dziennika Związkowego”.

W tym tygodniu rozpoczynamy od tematu, który dotyczy wielu rodzin imigranckich. Chodzi o program pomocy żywnościowej SNAP, znany jako food stamps. Media amerykańskie coraz częściej zaczynają pisać i mówić o zagrożeniach dla kontynuacji tego programu. Dla nas pisze o tym. red. Jolanta Telega.

W tym wydaniu piszemy także i o tym, że:

– W Niles i okolicach już niedługo rozpoczną się Dni Kultury Polskiej. Na bieżąco będziemy o tym wydarzeniu informować.

– Policyjny dystrykt 16 w Chicago ma nową komendant. Maureen Biggane udzieliła obszernego wywiadu red. Joannie Marszałek. To lektura obowiązkowa dla nas wszystkich.

– Dobrą wiadomość ma red. Alicja Otap dla absolwentów Foreman High School. Powstaje fundusz stypendialny im. Czesławy Kolak, wybitnej pedagog polonijnej, która w liceum Foremana założyła Klub Polski.

– Nie zawsze da się uciec z tzw. escape room’ów. Co to jest? Dowiesz się po przeczytaniu artykułu red. Grzegorza Dziedzica. Tym razem lektura obowiązkowa dla rodziców nastolatek!

– W Chicago głośno o wykonawcy R&B – R. Kelly’m, ale nie za sprawą muzyki, którą wykonuje, a dzięki śledztwu, które rozpoczęła prokuratura. Śledztwo dotyczy „seksualnej sekty”.

W numerze mamy także sprawozdania z tego, co wydarzyło się w życiu Polonii w ubiegłym tygodniu oraz wiadomości z Chicago, ze stanu Illinois i całych Stanów.

Dokładamy jeszcze część czwartą z poradami, przepisami i dużą ilością sportu. Nie zapomnijcie też o częściach: drugiej i trzeciej, które wypełnione są ogłoszeniami z każdej dziedziny.

Na deser polecamy nasz Magazyn Weekendowy „Kalejdoskop”.

#NiePrzegap i #CzytajZNami w cały weekend!

fot.Ewa Malcher

Categories: Polonia

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 12 stycznia, 2019, 13:45

    I ani słowa na temat Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Czyżby Chicago zrobiło się takie propisowskie, że że redakcja DZ boi się napisać na ten temat? Albo też orkiestra nie gra w Chicago.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*