Warszawa sercem globalnych operacji firmy MoneyGram

Warszawa sercem globalnych operacji firmy MoneyGram

Artykuł sponsorowany

Jedna z największych na świecie firm zajmująca się przekazami pieniężnymi – MoneyGram -otworzyła 14 stycznia w Warszawie Globalne Centrum Biznesu. Pracę znajdzie tam 500 osób. W ceremonii otwarcia inwestycji, którą wspierała PAIiIZ wzięła udział wiceprezes Agencji Monika Piątkowska, Ambasador US Stephen Mull oraz CFO/COO MoneyGram Alex Holmes.

– Warszawa stanowi prawdziwe centrum działań firmy – podkreślał prezes MoneyGram, Alex Holmes ogłaszając otwarcie MoneyGram Global Business Center w Warszawie. Nowe biuro tego amerykańskiego inwestora świadczyć będzie pełny zakres usług oferowanych przez MoneyGram i obsługiwać klientów firmy z całego świata. Część z planowanych 500 miejsc pracy została już obsadzona. – Chcemy zatrudniać w Polsce nawet 1/5 pracowników naszej firmy na świecie – zapowiedział Holems. Wśród pracowników warszawskiego centrum biznesu znajdą się zarówno wysokiej klasy, doświadczeni specjaliści, jak i absolwenci oraz studenci polskich uczelni.

– Wybór Warszawy ma dla nas fundamentalne znaczenie. Miasto oferuje utalentowanych i doskonale wykształconych pracowników, umiejących odnaleźć się w wielokulturowym środowisku oraz dynamiczne otoczenie biznesu. Duży wpływ na naszą decyzję miała także przyjazna inwestycjom i dobrze prosperująca polska gospodarka – tłumaczył Alex Holmes.

Jak podkreślała wiceprezes PAIiIZ, Monika Piątkowska, amerykański inwestor reprezentuje jeden z najbardziej zaawansowanych sektorów, który w szybkim tempie rozwija się w Polsce. – PAIiIZ realizuje około 160 projektów inwestycyjnych, z czego 60 to projekty z sektora wysoko wyspecjalizowanych usług dla biznesu. Dzięki takim inwestycjom, jak MoneyGram, w tym sektorze może powstać około 20,000 nowych miejsc pracy – dodała.

– Zostaliśmy niezwykle ciepło przyjęci w Polsce – mówił prezes MoneyGram, wymieniając PAIiIZ oraz Ministerstwo Gospodarki jako partnerów, którzy przez cały proces lokowania inwestycji asystowali MoneyGram. Warto dodać, że proces ten przebiegał profesjonalnie, w szybkim tempie. – Zaledwie rok temu, w styczniu, MoneyGram zgłosił się do Agencji z prośbą o analizę lokalizacyjną -przypomniała wiceprezes PAIiIZ Monika Piątkowska. Wstępnie inwestor rozważał również inne lokalizacje w tym Belfast w Irlandii Północnej.

O tym, dlaczego MoneyGram dołącza do grona blisko 300 amerykańskim inwestorów, którzy postawili na Polskę opowiadał Ambasador USA, Stephen Mull. – Polska i jej stolica to doskonałe miejsce do realizacji projektów biznesowych opartych na transferze pieniędzy. Przykładowo, w 2013 roku 291 milionów dolarów zostało przesłane poza Polską, a 1,13 miliardów trafiło do Polski. Te liczby będą wzrastać wraz ze wzrostem mobilności polskiego społeczeństwa oraz jego rozwojem – przekonywał ambasador Mull. (PAIiIZ)

Warszawski oddział MoneyGram zostanie otwarty jesienią 2015 r. w ramach realizowanego obecnie przez spółkę ogólnoświatowego programu przemian.

(Źródło: MoneyGram International, Inc.)

Na zdjęciu: Uroczyste przecięcie wstęgi. Na zdj. od lewej: Monika Piątkowska, wiceprezydent Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Alex Holmesof, CFO i COO MoneyGram i  Stephen Mull ambasador USA w Polce   fot.MoneyGram International, Inc.

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*