W ten weekend #CzytajZNami!

W ten weekend #CzytajZNami!

Najnowsze weekendowe wydanie “Dziennika Związkowego” rozpoczynamy mocnym uderzeniem – huraganu Florence. Piszemy także o tym, że rząd amerykański i imigranci – także legalni – znajdują się teraz na wojennej ścieżce. Z naszego podwórka mamy dla was historię polonijnego ojca, który chciał przeprowadzić eksperyment z ukrytą kamerą, ale cała sprawa skończyła się aresztowaniem i odebraniem mu dziecka. Tylko u nas!

Mamy dla was także wywiad z nową rektor przyjaznego Polonii Northeastern Illinois University oraz najnowsze wieści z frontu batalii o fotel burmistrza Chicago.

Nie mogło też zabraknąć fotograficznych relacji z wydarzeń życia polonijnego z ubiegłego tygodnia, m.in. z parady jamników, jubileuszu Polsko Amerykańskiego Towarzystwa Historycznego, koncertu w kościele św. Wojciecha oraz pikniku na rzecz Domu Samotnej Matki w Chicago.

#NiePrzegapcie także kolejnej części cyklu “Polskie Chicago”, w którym prof. Dominik Pacyga opowiada historię chicagowskiej Polonii.

Jak co tydzień są także felietony, dużo sportu – w tym polonijnego, wiadomości z Chicago i Illinois. Część czwarta to cenne porady specjalistów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Wciąż można też wygrać tablet Amazon Kindle – wylosowaliśmy już zwycięzcę sierpniowej edycji konkursu.

Nie przegap tego wydania! “Dziennik Związkowy” dostępny jest we wszystkich polonijnych sklepach w Chicago i na przedmieściach.

fot.Ewa Malcher

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*