Uwaga, tegoroczna loteria wizowa rusza od nowa

Uwaga, tegoroczna loteria wizowa rusza od nowa

Dotychczasowe zgłoszenia nadesłane do tegorocznej loterii wizowej DV-2019 przepadły, a otrzymane numery potwierdzające rejestrację straciły ważność – poinformował Departament Stanu. Z powodu usterki technicznej władze rozpoczęły nowy okres rejestracji do tegorocznej loterii. Osoby, które wysłały zgłoszenie przed 18 października r., zachęcane są do zarejestrowania swojego udziału jeszcze raz.

W komunikacie, który pojawił się na stronie internetowej Departamentu Stanu agencja nie podaje bezpośrednio przyczyny unieważnienia dotychczasowych zgłoszeń, lecz informuje o rozpoczęciu nowego, zaktualizowanego okresu rejestracyjnego, który obowiązuje od 18 października do 22 listopada w południe, a więc tak jak pierwotnie, okres przyjmowania zgłoszeń wynosi pięć tygodni.

„Wszystkie zgłoszenia dokonane przed 18 października 2017 r. muszą być wysłane ponownie, aby zachować ważność. Żałujemy, że doszło do niedogodności dla uczestników. Jednak w celu zachowania sprawiedliwości i ochrony integralności procesu dla wszystkich zainteresowanych, jesteśmy zmuszeni rozpocząć proces przyjmowania zgłoszeń od nowa” – czytamy w komunikacie Departamentu Stanu.

Reguły loterii pozostają niezmienne. Agencja przypomina, że w nowym okresie rejestracyjnym można wypełnić tylko jedno zgłoszenie. Departament Stanu korzysta z technologii wykrywania wielokrotnych zgłoszeń, a więc próba wysłania wielu podań skończy się dyskwalifikacją uczestnika. Rejestracja w loterii jest bezpłatna i kończy się otrzymaniem numeru weryfikacyjnego, który należy zapisać i zachować, gdyż będzie on potrzebny do sprawdzenia statusu.

Przypominamy, że zgłoszeń można dokonywać tylko elektronicznie na stronie internetowej dvlottery.state.gov. Zgłoszenia spóźnione lub przesłane w formie pisemnej nie będą przyjmowane.

Warunkami udziału w loterii jest posiadanie co najmniej średniego wykształcenia lub przynajmniej dwóch lat doświadczenia zawodowego. Osoby, które znajdą się w gronie wylosowanych, przechodzą szczegółowy proces weryfikacyjny, obejmujący m.in. sprawdzanie ich niekaralności oraz stanu zdrowia.

Spośród poprawnych zgłoszeń komputer wylosuje uczestników zgodnie z zasadami dostępności wiz dla każdego regionu oraz kraju. Wszystkie osoby, które wyślą zgłoszenie DV-2019, będą musiały w wyznaczonym okresie odwiedzić stronę dvlottery.state.gov w celu sprawdzenia, czy zostali wylosowani. Do tego będzie potrzebny numer weryfikacyjny uzyskany podczas rejestracji zgłoszenia DV-2019. Nowy okres, w którym będzie można sprawdzać status uczestnika, obowiązuje od 15 maja 2018 do końca września 2019 roku.

(jm)

fot.Peter Foley/EPA/Wikipedia

Categories: Polonia

Comments

 1. JASIO
  JASIO 9 października, 2018, 00:05

  Ale macie informacje…parodia!!!

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 9 października, 2018, 11:33

  A **** z wizami i loterią. Teraz Ameryka dla Polaka nie jest atrakcyjna. Minęły te czasy. Z Polski do Kanady można bez wizy i co, jadą Polacy? ******** Za daleko i za drogo.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*