Uroczystość odnowienia Papieskiego Ołtarza

Uroczystość odnowienia Papieskiego Ołtarza

Obok kościoła pw. Pięciu Braci Męczenników 5 października odbyła się podniosła uroczystość. W 35. rocznicę historycznej wizyty i ofiarowanej mszy św. za Polonię przez św. Jana Pawła II zgromadziło się około 800 osób, by dziękować Bogu za dar świętego papieża Polaka i uczestniczyć w odnowieniu Papieskiego Ołtarza.

Odnowiony ołtarz poświęcił proboszcz parafii ks. Tomasz Sielicki, a mszę koncelebrowali ks. Idzi Stacherczak proboszcz parafii św. Prescylii, ks. Paweł Bandurski prowincjał Zgromadzenia Chrystusowego oraz proboszcz parafii pw. Pięciu Braci Męczenników ks. Tomasz Sielicki.

W nabożeństwie uczestniczyli ci, którzy z potrzeby serca szczegółowo opracowali plan renowacji i zabezpieczenia ołtarza, aby przetrwał i pozostał na następne pokolenia. Inżynier Władysław Rymsza oraz architekt Beata Kociuba, wielokrotnie spotykali się z parafialnym Komitetem Centrum Jana Pawła II oraz byłym proboszczem Wojciechem Baryskim, by ustalać szczegóły budowy.

Zgromadzeni wierni w większości przybyli tu z dalekich przedmieść. Skupieni w modlitwie wpatrywali się w ołtarz nakryty oryginalnym obrusem sprzed 35. lat, drewniany tron wykonany wówczas dla papieża przez polonijnego artystę, J. Kenara oraz drewniany, rzeźbiony krzyż, za którym w procesji szedł Ojciec Święty. Nad ołtarzem zawisł odnowiony obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, podobnie jak 5 października w 1979 roku.

Nowy proboszcz parafii Tomasz Sielicki, obecny w parafii zaledwie od dwóch miesięcy, chciałby, by u Pięciu Braci Męczenników odbywały się specjalne nabożeństwa do św. Jana Pawła II i już zaprasza wszystkich wiernych na tę modlitwę.

Aniela Bartoszek
prezes Komitetu Centrum św. Jana Pawła II

  • IMG_4699
  • IMG_4791
  • IMG_4885
  • IMG_4925
  • L1100318
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*