Trwa nasz konkurs na kalendarz na rok 2015. Podpowiadamy naszym Czytelnikom…

Trwa nasz konkurs na kalendarz na rok 2015. Podpowiadamy naszym Czytelnikom…

Kolejną osoba, do której zwróciliśmy o rady i sugestie dla tych, którzy chcą wziąć udział w naszym konkursie na fotografie do kalendarza „Dziennika Związkowego”, jest Piotr Serocki, który nie tylko gotuje, ale i fotografuje.

Jeżeli chodzi o sztukę, to w Chicago jest bardzo dużo efektownych miejsc, które bardzo dobrze wyglądają na fotografii. Chicagowskie muzea są niesamowite. Art Institute jest jednym z najlepszych muzeów na świecie. Nie myślę o „portretach obrazów”, ale o zbliżeniach – czy to rzeźby, czy obrazu, czy nawet ramy obrazu, jeżeli jest bardzo ciekawa. Znakomitym motywem są ludzie oglądający dzieła sztuki.

Cały budynek muzeum jest piękny, a i jego otoczenie – Park Milenijny, w którym są takie obiekty jak Cloud Gate, czyli Fasolka, tumy ludzi chodzących przez te ogrody, przez park. W śródmieściu mamy zresztą inne piękne parki.

Mamy też niesamowitą ulicę Michigan; doskonale wyglądają jej zdjęcia w nocy, również robione w nocy fotografie Chicago River. Dużo jest piękna w detalach, niekoniecznie w panoramach.

Warto pokazywać Chicago „robocze” – ludzi pracujących w miejscach, które każdy rozpoznaje, np. z budynkiem Searsa w tle. (kc)

fot.Dariusz Lachowski

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*