Trump powołał polski komitet doradczy

fot.Dariusz Lachowski

fot.Dariusz Lachowski

28 września Donald Trump spotkał się z przedstawicielami chicagowskiej Polonii w siedzibie Związku Narodowego Polskiego. Tego samego dnia republikański kandydat na prezydenta ogłosił powołanie komitetu doradczego złożonego z polonijnych reprezentantów.

Członkowie nowo powołanego ciała doradczego to Polacy mieszkający w dziesięciu amerykańskich stanach. Łączy ich znajomość problemów i potrzeb polonijnych społeczności oraz aktywność i rozpoznawalność w polonijnym środowisku.

– Wsparcie Polonii to dla mnie wielki zaszczyt. Polacy wierzą w amerykańskie wartości – wolność i niezależność, szanują wartości rodzinne. Ten komitet pomoże mi podtrzymywać i tworzyć mocne związki pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Polską – powiedział Donald Trump.

Na czele polonijnego komitetu doradczego stanęła dr Łucja Swiatkowski-Cannon, członkini amerykańskiego think tanku Center for Strategic and International Issues. W zarządzie komitetu zasiadają: Roman Korzan – współzałożyciel organizacji Federation of Polish Americans, dziennikarz i historyk z New Jersey John Czop, Eugene Pasymowski z Pensylwanii, Eve Neterowicz z Wisconsin, Jerzy Bogdziewicz z  Florydy, Witek Rosowski ze stanu New York oraz David Targonski z Północnej Karoliny.

W skład zarządu weszli przedstawiciele Polonii, którzy doradzają Donaldowi Trumpowi i kandydatowi na wiceprezydenta, gubernatorowi Pence’owi od początku trwania kampanii wyborczej. W komitecie doradczym przy Donaldzie Trumpie znaleźli się: Carolyn L. Bonkoski z Pensylwanii, przedstawiciele Maryland Denise Kuchta i Joe Sliwka, Nancy Ordowski z Arizony oraz  jedyny członek komitetu z Illinois – Ed Baran.

(gd)

Categories: Ameryka, Polonia, Wybory 2016

Comments

 1. jerzy2010
  jerzy2010 1 października, 2016, 17:36

  Niepopieraicje tego oszusta!!!

  Reply this comment
 2. Ela
  Ela 1 października, 2016, 19:19

  ha, ha, ha razy 100

  Reply this comment
 3. Dad
  Dad 1 października, 2016, 19:38

  Te osoby po wyborach beda sie tego wstydzic ze popieraly trola Putina ktory chce zniszczyc Nato Trump to porazka demokracji

  Reply this comment
 4. zza kałuży
  zza kałuży 1 października, 2016, 23:21

  „dr Łucja Swiatkowski-Cannon”
  A może by tak pełniący obowiązki polonijnych dziennikarzy (POPD) odkopali za czasów rządów jakiej formacji partyjnej w Polsce ta pani „doradzała” w sprawach prywatyzacji polskiego majątku narodowego?
  I które polskie przedsiębiorstwa zostały lub nie zostały sprzedane skutkiem jej „doradzania”?

  Reply this comment
 5. Polak
  Polak 4 listopada, 2016, 15:47

  Idzcie sie leczyc bo glowy wam przeprali…

  Reply this comment
 6. Polak
  Polak 4 listopada, 2016, 15:48

  Pieknie macie glowki przeprane. Duzo zdrowia zycze.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*