Tragedia w polonijnej rodzinie. Syn podejrzany o zabójstwo matki

Dom przy 4800 South Karlov, gdzie doszło do tragedii fot.Google Map

Dom przy 4800 South Karlov, gdzie doszło do tragedii fot.Google Map

54-letnia Maria Sadelski została kilka razy pchnięta nożem i wielokrotnie uderzona młotkiem. O morderstwo został oskarżony jej syn 26-letni Wojciech Sadelski. Władze  postawiły mu również formalne zarzuty usiłowania morderstwa w związku z zaatakowaniem 30-letniego brata. Ranny został hospitalizowany z ciężkimi obrażeniami głowy.

Policja informuje, że mężczyzna otrzymał kilka ciosów młotkiem, a gdy ratował się ucieczką, brat usiłował przejechać go samochodem, ale rozbił auto o dom, niszcząc drzwi garażu i ścianę.

Ciało Sadelskiej znaleziono 20 maja około godz. 20 w piwnicy jej domu, w okolicy  4800 S. Karlov Avenue w chicagowskiej dzielnicy Archer Heights na południu miasta.

Wstrząśnięci morderstwem sąsiedzi określili rodzinę jako bardzo przyjazną; nigdy wcześniej nie zauważyli, by borykała się z jakimiś  problemami.

To kolejna taka tragedia w polonijnej rodzinie. Przypomnijmy, że w 2011 r. o zamordowanie rodziców został oskarżony 17-letni wówczas  John Granat junior. Choć minęły trzy lata, to ciągle nie wiadomo, kiedy odbędzie się rozprawa Granata juniora i jego trzech domniemanych wspólników. Proces był kilka razy odraczany z powodów proceduralnych.

Urodzeni w Polsce 44-letni John Granat i jego 42-letnia żona Maria zostali brutalnie pobici na śmierć kijami baseballowymi. Sprawcy zbrodni zrabowali 35 tys. dol. z domu małżeństwa.

Granat jr twierdzi, że jest niewinny i ma alibi. (ao)

Wojciech Sadelski fot.Chicago Police

Wojciech Sadelski fot.Chicago Police

 

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*