Teatr Chopina wspomaga Muzeum

W minioną niedzielę Teatr Chopina oraz Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) zorganizowali „Benefis na rzecz Muzeum”, podczas którego można było zobaczyć znakomity spektakl w języku angielskim „Death and Harry Houdini” („Śmierć i Harry Houdini”) w wykonaniu aktorów House Theatre. – To genialna sztuka, która powróciła do naszego teatru po ubiegłorocznym sukcesie – mówił Zygmunt Dyrkacz, dyrektor Teatru Chopina. Kto jeszcze tego nie widział koniecznie musi zobaczyć.

Muzeum Polskie

fot. Robert Wachowiak

Przedstawienie opowiada historię jednego z najsłynniejszych iluzjonistów wszech czasów, demaskatora mediów spirytystycznych, specjalisty od ucieczek i pokazów akrobacji a także podejmuje temat jego życiowego zmagania się ze śmiercią. Podczas spektaklu można zobaczyć lewitacje w powietrzu, chodzenie po szkle, chińskie tortury w komorze wodnej i inne spektakularne sztuczki. W roli głównej występuje słynny amerykański magik Denisowi Watkinsowi, któremu towarzyszy dziesięcioosobowy zespół śpiewających i grających na różnych instrumentach znanych chicagowskich aktorów.

Inicjatorem benefisu był Andrzej Pawłowski – członek rady dyrektorów Muzeum Polskiego w Ameryce. – To on przekonał dyrektora Teatru Chopina Zygmunta Dyrkacza do tego przedsięwzięcia, z którego połowa dochodu została przekazana na rzecz modernizacji nowego wejścia do muzeum. To dla nas bardzo ważna inicjatywa – podkreślał Jan Loryś, dyrektor MPA.

Zdjęcia: Robert Wachowiak

i Michael Brosilow

Cincopa WordPress plugin

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*