Sztuka z sąsiedztwa

Sztuka z sąsiedztwa

Październik jest nie tylko znanym z Polski miesiącem oszczędzania, czy znanym z Chicago miesiącem dziedzictwa polskiego. W Wietrznym Mieście to od lat także miesiąc artystów. Z tej okazji organizuje się wiele wystaw, prezentacji i koncertów. W tym roku przewodnim tematem była sztuka z sąsiedztwa. Wiele galerii otworzyło swe drzwi dla artystów pochodzących z najbliższej okolicy, by poprzez swą sztukę podkreślili przywiązanie do miejsca, w którym żyją i tworzą, a także udowodnili, jak ich twórczość wpływa na otaczające ich sąsiedztwo.

Dreambox Gallery

Jedną z takich galerii była Dreambox Gallery prowadzona przez Iwonę Biedermann. – Do ostatniej chwili nie wiedziałam, kto się do mnie zgłosi – mówiła nam właścicielka galerii. – Ta niepewność i nieprzewidywalność była dla mnie najciekawsza. Zgłosiło się ponad 50 artystów, niestety nie wszystkich mogłam przyjąć.

W „pudełku marzeń” swoje prace wystawili artyści zajmujący się różnymi dziedzinami sztuki, od malarstwa, przez rzeźbę, aż po fotografię i instalacje. Większość z nich to Amerykanie, ale nie zabrakło też rodzimych artystów. Polonię reprezentowali m.in. Agnieszka Podczaszy, Katarzyna Derda, Jolanta Pawlak, Mirosław Rogala i Piotr Antonow.

Wieczór ze sztuką umilił koncert Janusza Klonowskiego, lidera zespołu Johnny Comes Late. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała też Agnieszka Podczaszy, czym udowodniła, że zakres jej twórczych zdolności daleko wykracza poza malarstwo, biżuterię i modę.

Zdj. Robert Wachowiak

Cincopa WordPress plugin

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*