Światełko nie zgaśnie

Wolontariusze i pracownicy Światełka podczas radiotonu w redakcji Radia WPNA 1490 fot.Grzegorz Dziedzic

Wolontariusze i pracownicy Światełka podczas radiotonu w redakcji Radia WPNA 1490 fot.Grzegorz Dziedzic

Sukcesem zakończył się radioton zorganizowany przez radio 1490 AM na rzecz Światełka – wspólnoty i miejsca, gdzie pomoc mogą znaleźć ludzie uzależnieni i współuzależnieni. Zebrano ponad 18,5 tys. dolarów.

Radioton rozpoczął się na falach radia 1490 AM 5 sierpnia. Wolontariusze zebrani w siedzibie radia odebrali ponad 180 telefonów, a suma pieniędzy przekazywanych przez słuchaczy rosła z godziny na godzinę. Do wieczora udało się zebrać ponad 11 tys. dolarów.

Podczas audycji “Stacja Chicago” rozpoczęła się licytacja przedmiotów przekazanych na rzecz Światełka. Największym zainteresowaniem cieszyła się piłka z logo Euro 2016 i autografami polskiej reprezentacji oraz koszulka chicagowskiego hokeisty Duncana Keitha. Aukcja była kontynuowana w sobotę w Radiu dla Ciebie na falach 92.7 i 99.9 FM. Ostatecznie piłka uzyskała cenę 4,3 tys. dol. , a koszulkę sprzedano za 600 dolarów. Zbierano także datki od słuchaczy stacji.

Po podliczeniu deklarowanych i ofiarowanych datków okazało się, że podczas radiotonu zebrano 18 575 dolarów. Suma była sporym zaskoczeniem dla założycieli Światełka, którzy nie kryli radości i wzruszenia. – Bardzo dziękuję wszystkim, dzięki którym będziemy mogli skupić się na pomaganiu ludziom. Zebrane pieniądze pozwolą nam na opłacenie czynszu i działanie przez najbliższe dwa lata – powiedział Piotr Kochanowicz, terapeuta uzależnień i współzałożyciel Światełka.

Światełko istnieje od 2010 roku. W jego siedzibie przy 5849 W. Irving Park w Chicago spotykają się grupy wsparcia dla osób uzależnionych, współuzależnionych i DDA – dorosłych dzieci alkoholików; odbywają się spotkania i warsztaty terapeutyczne. Informacje na temat działalności Światełka znaleźć można na stronie internetowej swiatelko.com.

(gd)

WIĘCEJ o radiotonie w najbliższym, weekendowym wydaniu „Dziennika Związkowego” w piątek, 12 sierpnia

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*