Świąteczne życzenia w Konsulacie Generalnym RP

Świąteczne życzenia w Konsulacie Generalnym RP

Około 150 osób reprezentujących różne organizacje polonijne, przedsiębiorstwa i środowiska twórcze z Chicago uczestniczyło w spotkaniu przedświątecznym, które 5 grudnia odbyło się w Konsulacie Generalnym RP.

_DSC0218

Opłatek konsekrował ks. biskup Andrzej Wypych. Obok konsul generalna Paulina Kapuścińska

 

W gronie gości obecna była spora grupa polonijnych duszpasterzy i sióstr zakonnych na czele z ks. biskupem Andrzejem Wypychem,  który konsekrując opłatki, podzielił się duszpasterską refleksją i złożył Polonii życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

– Życzę wszystkim, żeby te święta Bożego Narodzenia przypominały nam, że jesteśmy wszyscy jedną wielką katolicką rodziną, którą łączy wiele elementów życia, a nade wszystko miłość, którą dał nam Pan i którą nieustannie nam okazuje, a dowiódł jak bardzo nas kocha, umierając za nas i nasze grzechy na krzyżu – powiedział duchowny życząc wszystkim, żeby wzorem Pana Jezusa potrafili przebaczyć sobie różne krzywdy i przewinienia.

Biskup zaapelował do rodziców, żeby mówili dzieciom o swojej miłości do nich i uczyli je rozpoznawać miłość. Życzył, aby kochając Pana Boga, kochając drugiego człowieka, tak jak nam polecił Pan Jezus, zadbać również o siebie. Żebyśmy kochali siebie, dbali o swoje zdrowie zarówno to duchowe, jak i fizyczne. Czasami ta miłość do siebie może przybierać bardzo proste zachowania, jak chociażby pamięć o tym, żeby zimą ciepło się ubierać.

– Niech ten Nowy Rok, który jest bardzo blisko, objawi nam się w całej swojej pełni. Abyśmy umieli wypełnić każdy jego dzień miłością, dobrocią wzajemną, przebaczeniem jeden drugiemu, żeby potrzebujący mógł znaleźć w najbliższym otoczeniu pomocną dłoń. Żeby wszystkim wszystkiego wystarczyło, abyśmy byli święci, to znaczy szczęśliwi. Tak nas Pan Bóg widzi. My jesteśmy Jego dziećmi, dlatego uwierzywszy w to, róbmy wszystko, abyśmy właśnie w ten sposób przeżywali Nowy Rok. Życzę wszystkim tutaj zgromadzonym i całej Polonii Wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego, błogosławionego Nowego Roku. Szczęść Boże wszystkim – powiedział na zakończenie życzeń bp Andrzej Wypych.

Składając gościom życzenia, konsul generalna Paulina Kapuścińska wyraziła pragnienie, żeby te święta były dla wszystkich okresem refleksji i czasu spędzonego wśród najbliższych. By był to czas, który pozwoli wszystkim nabrać sił przed wyzwaniami, jakie czekają nas w nowym roku, w którym będziemy mogli zrobić coś dobrego dla Polonii i Polski, jak chociażby broniąc jej dobrego imienia i chwaląc jej zasługi, ale też ciesząc się z tego, że jesteśmy Polakami.

Uczestnicy przyjęcia łamali się opłatkiem, składając sobie życzenia. Była okazja do podsumowań i ocen mijającego roku. Uroczystość zakończyło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie kapeli góralskiej i wsparciu zespołu Wanta.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP

_DSC0256

W gronie uczestników przyjęcia byli przedstawiciele środowisk studenckich i akademickich

 

_DSC0241

Podczas składania życzeń od prawej prof. Marek Rudnicki i prezes Związku Ślązaków Marek Niezgoda z żoną

_DSC0248

Wspólne kolędowanie rozpoczął zespół góralski Wanta

_DSC0207

W świątecznym przyjęciu w Konsulacie Generalnym RP uczestniczyło około 150 przedstawicieli różnych organizacji i środowisk polonijnych

 

Categories: Polonia

Comments

  1. PGR Jackowo
    PGR Jackowo 15 grudnia, 2013, 23:06

    Ten nasz biskup i ta nasza pani konsul, ehh szkoda słów…

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*