Spotkanie Polonii z szefem programowym WTTW

Od lewej: Mirosław Niedziński, Dan Soles i Frank Spula

Owocny przebieg miało spotkanie dyrektora programowego telewizji WTTW Dana Solesa z przedstawicielami Polonii. Odbyło się ono 15 czerwca w siedzibie Związku Narodowego Polskiego w Chicago. Do mityngu doszło z inicjatywy wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Witając zebranych prezes ZNP i KPA Frank Spula, gospodarz spotkania, przypomniał, że ZNP jest największą polonijną organizacją bratniej pomocy, którą odwiedzili nie tylko dygnitarze rządu polskiego, ale również amerykańscy prezydenci, w tym Donald Trump, jeszcze jako kandydat na najwyższy urząd w państwie.

Prezes wydziału stanowego KPA Mirosław Niedziński podkreślił, że celem spotkania z Danem Solesem, szefem programowym WTTW, jest rozwinięcie współpracy tej stacji telewizyjnej z polską społecznością w Chicago i położenie większego nacisku przez tę telewizję na treści dotyczące Polonii.

Soles wyraził zainteresowanie bliższą współpracą z polsko-amerykańskimi środowiskami. Poinformował też, że film dokumentalny pt. „Bridging Urban America” przedstawiający mosty projektu architekta Rudolfa Modrzejewskiego, zostanie zaprezentowany przez WTTW (chicagowski kanał 11) 9 sierpnia o godz. 21 oraz powtórzony w październiku podczas obchodów Miesiąca Polskiego Dziedzictwa.

W spotkaniu z Danem Solesem w siedzibie ZNP udział też wzięli: redaktor naczelna „Zgody” Alicja Kuklińska, menadżer rozgłośni WPNA 1490 AM Jacek Niemczyk, Andrzej Gędłek z audycji radiowej „Na góralską nutę”. Wydział stanowy KPA, oprócz prezesa Niedzińskiego, reprezentowali: wiceprezes Bogdan Strumiński, prezes komitetu ds. finansowych Jacek Graca, dyrektor Kazimierz Panek oraz sekretarz Jan Plachta.

Jan Plachta

(współpraca A.Otap)

Zdjęcia: Alicja Kuklińska

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*